Konference – ultrazvuk

27. listopad. 2017

Rádi bychom se s vámi podělili o novou zkušenost z oblasti odborného vzdělávání naší profese.

 

Konference EURO-MUSCULUS - VIII & WORLD-MUSCULUS 2017

24.–26. listopadu proběhla v Praze mezinárodní konference EUROMUSCULUS - VIII a právě FYZIOklinika pomáhala s organizací této prestižní akce. Chceme, aby se dovednost ultrazvukové diagnostiky postupně stala vlastní každému fyzioterapeutovi, a proto se vzděláváme a podporujeme každé úsilí tento směr prosadit.

Konference se zúčastnilo bezmála 100 rehabilitačních i jiných odborných lékařů, radiologů a fyzioterapeutů. Konference byla zaměřena na důkladné školení v oblasti ultrazvukové diagnostiky horních i dolních končetin a beder. Dále jsme velmi ocenili sekci diagnostiky šíjových svalů a nervů na krku.

Program byl podle jednotlivých témat pravidelně prokládán velmi dobře připravenými praktickými kurzy, kde si každý účastník mohl na mnoha připravených ultrazvukových stanovištích s moderními ultrazvuky světových výrobců vše v dostatečné míře vyzkoušet. Kdo měl zájem, mohl využít i noční seminář pro procvičování dovedností UZ diagnostiky.

Jsme velmi rádi, že jsme mohli nejen pomoci s organizací – Spolku mladých rehabilitačních lékařů, ale že jsme se mohli také školení aktivně zúčastnit.

 

Co na konferenci zaujalo vedoucí fyzioterapeutku FYZIOkliniky Mgr. Ivu Bílkovou?

„Na tomto školení mne velmi zaujal fakt, že na moderních ultrazvucích lze při správném nastavení vidět do hloubky kloubní štěrbiny. Dříve jsem tuto možnost diagnostiky považovala pouze za výsadu diagnostiky MRI. Skvělé bylo, že jsem na konferenci měla možnost na jednom místě čerpat ze zkušeností mnoha lékařů z celého světa. Samozřejmě dostat pochvalu od lektora při zkušebním vyšetření potěší každého :-)

Pokud máte zájem se rozvíjet stejně jako my, doporučuji vyhledávat tyto příležitosti. Příležitostí není mnoho, a proto i my pro naše vlastní fyzioterapeuty i zájemce z ostatních fyzioterapeutických pracovišť připravujeme základní kurzy orientace v ultrazvukové diagnostice.

Sledujte naše webové stránky a náš FB kanál, kde se o nových kurzech pro fyzioterapeuty hned dozvíte.“

Mgr. Iva Bílková, FYZIOklinika

Vše o Rázové vlně
Reference