Maraton MARS 2020 ve FYZIOklinice

25. únor. 2020

mars 2020

O jakou akci se jedná?

Jedná se o 24 hodinový mezinárodní maraton cvičení pro pacienty s roztroušenou sklerózou i bez ní. Vznikl v roce 2012 z podnětu pacientů a terapeutů pražského RS centra Všeobecné fakultní nemocnice a jeho organizátorem je Nadační fond IMPULS.

Již druhým rokem jsme se rozhodli tuto akci podpořit, a proto chystáme speciální hodiny cvičení právě na podporu lidí s RS. Přijďte si k nám zacvičit 6.3. od 8:00 a od 9:00 Fyzio&Core pod dohledem zkušené fyzioterapeutky a podpořte cvičením dobrou věc. 

NA CVIČENÍ JE MOŽNÉ SE REGISTROVAT ZDE >>

Další cvičení probíhají souběžně na různých místech od pátku 6.3. (18 hodin) do soboty 7.3. (18 hodin). Mezi sportovní aktivity jsou zařazeny speciální kruhové tréninky, skupinové lekce (aerobní, posilovací cvičení), zdravotně-rehabilitační cvičení (jóga, taichi, pilates…) a jiné sportovní aktivity vhodné pro nemocné s RS (plavání, outdoorové aktivity atp). Vždy se cvičí pod dohledem odborných cvičitelů a fyzioterapeutů.

V čem spočívá ona zmiňovaná podpora?

  • Akce je spojena s dobrovolným vstupným, dary a finanční podporou od sponzorů. Výtěžek je určen pro nemocné s roztroušenou sklerózou a slouží jim k úhradě fyzioterapie a cvičebních aktivit a nákup cvičebních pomůcek.
  • Minimální doporučené vstupné ve FYZIOklinice činí 200 Kč (cena běžné skupinové lekce) a není možné jej čerpat z Vaší běžné předplacené karty.  

 

Vše o Rázové vlně
Reference