Pomohli jsme profesionálnímu sportovci Jiřímu Homoláčovi, pomůžeme i Vám!

15. září. 2015

Jako soukromé centrum fyzioterapeutické péče jsme si vědomi toho, že naši klienti od nás očekávají maximální a profesionální péči. A to se snažíme dodržet a nezklamat Vaši důvěru. Naším cílem je Vám okamžitě a efektivně pomoci. A právě kvůli tomuto přístupu je naše pracoviště stále a opětovně tolik vyhledávané také profesionálními a vrcholovými sportovci. Jedním z nich je čtyřiadvacetiletý vytrvalostní běžec Jiří Homoláč, patřící mezi nejlepší české zástupce ve své kategorii. A právě s ním  jsme pro Vás provedli krátký rozhovor, který si zde můžete přečíst.

ROZHOVOR S JIŘÍM HOMOLÁČEM

Fyzioterapie

Jaké zdravotní problémy Vás, jako profesionálního sportovce, trápí nejčastěji?

Jsem vytrvalostní běžec, v rámci tréninku měsíčně naběhám stovky kilometrů. Snažím se maximálně relaxovat, ale již delší dobu mám nepříjemné obtíže v oblasti zadní části stehen, odborně řečeno jde o úponové bolesti svalů.

Kdy se obvykle s těmito omezujícími obtížemi setkáváte?

Tyto problémy jsou důsledkem trvalého přetěžování, jak v rámci intenzivních tréninků, tak závodů. A především právě po dlouhých závodech, jako byl ten poslední v Praze (Birell Grand Prix), se mi opět ozvaly bolesti. I když jsem závod vyhrál, musel jsem jít až za hranici bolesti, abych podal maximální výkon. V oblasti hýždí, stehen a kříže jsem pak cítil velkou únavu svalů, jednoduše jsem se necítil stoprocentně ve své kůži jako jindy.

Jak jste to řešil?

Vzhledem k tomu, že bolesti neustupovaly ani třetí den po závodě, rozhodl jsem se vyhledat pomoc u odborníků, se kterými již mám ty nejlepší zkušenosti. 

Aplikace Kinesiotapingu

Kdo a jak Vám pomohl?

Zavolal jsem do fyziopterapeutického centra FYZIOklinika fyzioterapie v Praze a tam mně poskytli péči v rámci Fyzioterapie All-Inclusive. To představovalo hodinovou intenzivní práci fyzioterapeutky na mém pohybovém aparátu. A to je to, čeho si cením nejvíce. Vždy se totiž jedná o zcela individuálně sestavený plán terapií, který má za cíl rychle pomoci od obtíží. A to se v mém případě opět podařilo, zvláště když na základě důkladné diagnostiky fyzioterapeutka doplnila klasickou fyzioterapii aplikací moderní technologií, tzv.Fokusovanou Rázovou vlnou.

Jak se to projevilo při dalším závodě?

Na ½ maratonu v Ústí nad Labem jsem již tyto problémy s pohybovým aparátem neměl, mohl jsem podat maximální výkon, dostal se na stupně vítězů mezi českými běžci a to díky FYZIOklinice. Chtěl bych jim proto poděkovat za další efektivní pomoc a bezvadnou péči.

 

Protože je naším hlavním cílem ulevit Vám od bolesti a navrátit Vás do plnohodnotného aktivního a zdravého života, jsme rádi za každý kladný ohlas od Vás! Chceme, abyste byli s naší péčí a službami maximálně spokojeni. A stejně jako jsme pomohli profesionálnímu běžci, pomůžeme i Vám! Ať už jste maminka na mateřské dovolené, řidič kamionu či vysoce postavený manažer, profesionální péčí nešetříme a dostane se jí od nás každému bez rozdílu. Máte-li jakýkoliv nepříjemný zdravotní problém nejen s pohybovým aparátem, neváhejte se na nás obratit a kontaktovat nás. Určitě společně najdeme tu nejvhodnější alternativu, která Vám co nejdříve pomůže a uleví od bolesti.

Vaše FYZIOklinika

Reference
FYZIOklinika Firma roku