Pomohli jsme profesionálům, pomůžeme i Vám!

14. říjen. 2015

FyzioterapiePo absolvování náročného BMW BERLIN MARATHONU, konaného 27.9. 2015 v německém hlavním městě, začaly špičku českých vytrvalostních běžců - Jiřího Homoláče - opět trápit nepříjemné a bolestivé problémy týkající se zadní strany stehna, dosahující až na hýžďové svaly a oblast kříže.

Jedná se o dlouhodobé a opakující se problémy, jež se projevují zejména po dlouhých běžeckých závodech. Nejenže Jiřího obtěžují, ale také ovlivňují jeho sportovní výkony, které následně nemohou být stoprocentní. Tento skvělý běžec tím pádem není schopen vydat svůj maximální možný výkon. Obtíže se u Jiřího projevily i v pokračujícím tréninku, kdy měl při určitém pohybu ve svalu na zadní straně stehna pocit, jako by se mu sval natrhl a jakékoliv další pohybové aktivy tím byly ukončeny. Nejenže se Jiří již nadále tréninku nemohl věnovat, ale nepříjemné bolesti ho provázely i v klidu při běžných denních činnostech.

Neprodleně proto navštívil ortopeda s podezřením na natržení svalu, odkud byl poslán na ultrazvuk, který jeho obavy naštěstí nepotvrdil. Nicméně bolest i nadále přetrvávala a tak mu doktor doporučil 14ti denní klidový režim. Jiří však měl v úmyslu běžet ještě závěrečný závod v Brně s názvem VOKOLO PRIGLU, a proto potřeboval rychle začít zase trénovat.

Aplikace Fokusované Rázové vlnyVzhledem k tomu, že má dobré zkušenosti s naším centrem fyzioterapeutické péče, opět se na nás se svým bolestivým problémem pohybového aparátu, obrátil. Byl objednán velmi rychle, již na pozítří. Proto, aby mohla být léčba u nás úspěšná, znovu absolvoval vstupní diagnostické vyšetření, kde jsme zjistili o jaký konkrétní problém se jedná. A na základě toho jsme zvolili účinné fyzioterapeutické cvičení s pomocí velkého gymnastického míče a následnou aplikaci Fokusované Rázové vlny pro podporu hojení a obnovy poškozených svalových tkání.

Po naší terapii se Jiří cítil mnohem lépe a jeho bolestivé problémy se vytratily. Díky tomu se mohl zúčastnit i výše zmíněného brněnského závodu “VOKOLO PRIGLU”, čítajícího okolo 2000 běžců, který vyhrál. Léčbu hodnotíme tedy kladně jako úspěšnou a věříme, že se Jiřího problémy již nevrátí. Ovšem vzhledem k jeho intenzivním tréninkům a velké zátěži, jež s sebou běžecké závody a tréninky přináší, se jako profesionální sportovec, občasným zraněním pravděpodobně zcela nevyhne. Pokud by však tato situace znovu nastala, jsme opět připraveni poskytnout mu jako vždy maximální odbornou péči.

Pokud i Vy máte nějaký nepříjmený a bolestivý problém pohybového aparátu, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tady pro Vás a uděláme maximum pro to, abychom stejně jako profesionálnímu sportovci Jiřímu, pomohli i Vám. A čím dříve s léčbou začneme, tím dříve budete zdrávi a opět v kondici.

Společně to zvládneme!


Vaše FYZIOklinika

Reference
FYZIOklinika Firma roku