Reportáž České Televize na téma polohování miminek

03. říjen. 2018

Dne 2. října 2018 byla vedoucí fyzioterapeutka Mgr. Iva Bílková pozvána do pořadu Sama doma, kde s moderátorkou hovořila na téma polohování miminek.

Zatímco v minulosti bylo běžné polohovat miminka na bříško od prvních týdnů, odkládat je do chodítek a hopsadel nebo je při prvních krůčcích přidržovat za paže, dnes již zcela bezpečně víme, že to byl z hlediska respektování psychomotorického vývoje omyl. Dětský pohybový systém potřebuje čas na to, aby postupně posílil jednotlivé svalové skupiny. Tím, že si budete stát za respektováním přirozeného dětského vývoje, můžete u dětí výrazně eliminovat vady držení těla (např. skolióza nebo plochá noha) a následně také problémy, které se projeví třeba až v dospělosti jako bolesti zad, migrenózní stavy, patní ostruhy atd. Zajímá Vás více toto téma? Poslechněte si následující video-reportáž. 

samadoma

V případě problémů, a to nejen pohybového aparátu, neváhejte kontaktovat naše centrum fyzioterapeutické péče, kde se vynasnažíme poskytnout Vám i Vašim dětem co nejefektivnější péči a úlevu od obtíží.

Vše o Rázové vlně
Reference