Nejčastější dotazy o hojení

Planární rázová vlna a hojení

Jak aplikace probíhá?

Terapeut zhodnotí stav rány a provede ještě před aplikací fotodokumentaci. V případě povrchových ran (např. po odstranění znamének, drobnějších oděrek atd) je na ránu nanesana vrstva sonografického gelu a rázy aplikovány po celé ploše rány. U chronických ran a popálenin se rána kryje speciální sterilní fólií, na kterou je nanesena vrstva sonografického gelu a teprve poté aplikována celoplošně rázová vlna.

Kdy je možné rázovou vlnu na ránu aplikovat?

Čím dříve se na ránu rázová vlna aplikuje, tím rychlejší je oprava poškozené tkáně a tím méně viditelná je výsledná jizva. Snažíme se klientům vycházet vstříc a je-li to možné, objednáváme nejpozději do následujícího pracovního dne, abychom maximalizovali efekt terapie.

Kolikrát je třeba přijít?

Množství aplikací je velmi individuální. Záleží na typu, rozsahu rány i schopnosti organismu regenerovat tkáň. Při akutních ranách většinou postačí 1-3 aplikace. V případě komplikovaných a chronických ran, typu bércový vřed hovoříme zpravidla 10 -15 aplikacích.

Kolik stojí aplikace?

U malých nekomplikovaných ran zaplatíte za službu 300 Kč. U komplikovaných a chronických ran je cena určena velikostí rány a tím, zda je třeba provést chirurgický převaz nebo nikoliv. Ceník naleznete na této stránce

Jak dlouho probíhá aplikace?

Doba aplikace se odvíjí od velikosti rány a způsobu následného ošetření. Akutní rány mohou být ošetřeny cca. do 15 minut, zatímco u chronických a komplikovaných ran, které jsou následně chirurgicky převazovány, je třeba počítat s 40-60 minutami.

Je aplikace bolestivá?

Více citlivá bývá tkáň situovaná v blízkosti kosti, nicméně samotný pocit bolestivosti nepřevyšuje bolest způsobenou samotným zraněním. Na škále 1-10, kde 10 je intenzivní bolest, je nejčastěji popisována jako 2-3.

Je potřeba v průběhu léčby dodržovat speciální opatření?

Z akutních ran žádná opatření nevyplývají. U chronických se vyplatí zabývat se řešením příčiny a doporučením ošetřujícího lékaře.

Chcete se zeptat?

Zadejte platný e-mail
Zvolte kraj
Napište vzkaz
Potvrďte, že jste člověk.

Léčím bércový vřed, ale nechci odcházet od lékaře, který dohlíží na vývoj léčby.

Léčba není chemického charakteru a vhodně doplňuje léčbu předepsanou Vaším lékařem. V našem centru máme velmi dobré výsledky s kombinací léčby planární rázovou vlnou a vlhkým typem převazu.

Má aplikace vedlejší účinky?

Aplikace není možná tehdy, probíhá-li aktuálně onkologické onemocnění. Vzhledem k tomu, že dochází ke stimulaci vzniku nových buněk, měl by kontakt rázu s onkologickou buňkou jako efekt urychlení růstu všech buněk, včetně onkologických. Rázovou vlnu není možné aplikovat těhotným ženám do oblasti břicha a to ze stejného důvodu. Není žádoucí urychlovat dělení buněk v prenatálním vývoji. Poslední skupinu tvoří klienti s kardiostimulátorem. Některé moderní přístroje jsou již kalibrované na tento typ léčby, nicméně je třeba se informovat u svého kardiologa a případně neaplikovat na horní polovinu těla. Žádné další kontraindikace aplikace planární rázové vlny nemá.

Dopad rázu ovlivňuje tkáň na buněčné úrovni. Tím, že se akcelerují metabolické procesy, dochází k zrychlení růstu veškerých buněk. V případě zdravých buněk se jedná o nesmírnou výhodu, naproti tomu tato léčba není vhodná pro aktuálně onkologicky nemocné pacienty, neboť při akceleraci tkáňových procesů by byla povzbuzena k růstu jak buňka zdravá, tak onkologická. Pro všechny ostatní klienty je léčba rázovou vlnou přínosná bez jakýchkoliv vedlejších efektů.

Chcete se nás zeptat?

Napište nám, rádi vám poradíme.

Vyplňte své jméno
Vyplňte své příjmení
Zadejte platný e-mail
Zvolte kraj
Napište vzkaz

Potvrďte, že jste člověk.

Autor: FYZIOklinika s.r.o.

Pozn.: Články prezentované fyzioterapeuty na webu fyzioklinika.cz nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření a mají informativní charakter, tak abyste snadněji porozuměli dané problematice například po Vaší návštěvě fyzioterapeuta, lékaře nebo jiného specialisty. Cílem naší databáze článků je nabídnout Vám na jednom místě aktuálně dostupné informace o jednotlivých potížích pohybového aparátu, se kterými se můžete setkat, a to snadno pochopitelným jazykem (některá složitější zdravotní témata v zájmu snadnějšího pochopení zjednodušujeme). V případě, že na základě podobnosti zde popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat Vaše potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Mohlo by Vás zajímat

Řekli o nás

Marcel Danilov - Jednatel společnosti MD - FILTER s.r.o.
Marcel Danilov - Jednatel společnosti MD - FILTER s.r.o. Marcel Danilov - Jednatel společnosti MD - FILTER s.r.o. "V poslední době se u mne objevují stále častěji zdravotní pohybové problémy, které mne částečně omezují. Absolvoval jsem bezpočet vyšetření, návštěv u lékařů a dalších poradců, avšak prozatím nikdo nedokázal mé problémy uchopit tak, jak by bylo třeba. V červnu…
Ester Janečková - herečka, moderátorka
Ester Janečková - herečka, moderátorka Ester Janečková - herečka, moderátorka „Jsem moc ráda, že jsem FYZIOkliniku navštívila. Hned u vchodu vítají příchozí klienty milé recepční a po celou dobu terapie jsem se cítila velmi příjemně. Měla jsem možnost poznat zde více terapeutů a všichni byli velcí profesionálové a hodně mi…
Jiří Homoláč – vytrvalostní běžec
Jiří Homoláč – vytrvalostní běžec Jiří Homoláč – vytrvalostní běžec Jeho cílem je neustále překonávat své limity a jako běžecký závodník se dostat na významné světové akce. Běh tvoří podstatnou část jeho života a zároveň je i jeho vášní, protože rád překonává hranice svých možností. Je řeč o Jiřím Homoláčovi……
Sleva
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Návody na cvičení
Dárkové poukazy
Hledáme fyzioterapeuty