Neurac, Redcord a vše kolem

Mnozí z nás jistě už odněkud slyšeli o cvičení na závěsných lanech. Mohlo to být ve fitness, rehabilitaci, nebo jen pár lan připevněný ke zdi. Avšak pojem Redcord, nebo Neurac až tak rozšířený není. Co se tedy pod těmito pojmy skrývá? To se dozvíte v následujících řádcích.

Není lano jako lano

Redcord označuje specifickou sestavu rámů, lan a popruhů určených pro cvičení v závěsu. Tento závěs může být částečný (ruce, nohy, bedra, ...), nebo úplný, kdy visí celé tělo. Redcord je přitom svou konstrukcí a systémem jedinečný a dalo by se říci i nejdokonalejším závěsným systémem v současné době. Konstrukce samotná se vyvíjela již od roku 1991. Původně vznikl v Norsku pod názvem TrimMaster a postupně prodělal mnoho změn jak jména tak konstrukce. Nynější podoba se ustálila kolem roku 2003. Postupně dochází k doplňování této konstrukce například o neuromuskulární stimulací pomocí tzv Redcord Stimula. Vývoj samozřejmě stále pokračuje.

Kde byl nástroj vznikla i metoda pro jeho dokonalé využití. A tak kolem roku 2000 vzniká S-E-T training (Sling Exercise Therapy). Ten byl velmi dobře přijat terapeutickou veřejností, díky čemuž začal i jeho intenzivní rozvoj. Nakonec pod vedením terapeutky Gitle Kirkesolvé vzniká v roce 2004 koncept Neurac. Prozatím ne jako náhrada za S-E-T, ale jako jeho sourozenec. S-E-T je ale po třech letech přeci jen nahrazen systémem Neurac. Své konečné podoby došel Neruac kolem roku 2011, kdy začal být uceleně předáván terapeutické veřejnosti prostřednictvím kurzů. Metoda se stejně jako Redcord stále vyvíjí a udržuje tempo s nejnovějšími poznatky a objevy na poli moderní vědy.

O čem to celé je?

Když nás něco dlouhodobě bolí, či jsme neaktivní, dochází k poruše signalizace mezi problematickou svalovou partií a mozkem. To postupem času vede k přetížení, tuhosti, bolesti. Tyto oblasti jsou zde odhalené pomocí vyšetření zvaného Neruac Testing. Následuje terapie zaměřená na aktivaci a integraci těchto problémových míst za pomocí Redcord systému.
Z předchozích řádků vyplývá, že Neurac metoda je cílená, individuální a efektivní. Je také bezbolestná, jelikož při terapii dochází k přirozené aktivaci svalových řetězců. Jakmile je základní aktivace nastolena, dochází k jejímu umocnění pomocí zvyšování lability, nebo využití vibrací. Tyto vibrace mohou být manuální, nebo vytvořené pomocí Redcord Stimula. Výsledkem je stabilní a integrované tělo s možností volného, plného a bezbolestného pohybu.

Chcete se zeptat?

Zadejte platný e-mail
Zvolte kraj
Napište vzkaz
Potvrďte, že jste člověk.

Hurá na to!

Když je to tak efektivní, tak jdeme na to! Tak jednoduché to bohužel není. První překážkou je Redcord. Jelikož se jedná o komplexní a dosti nákladný systém, není dostupný na každém pracovišti. Jisté prvky z Neruac metody lze samozřejmě využít i u klasických závěsných lan, ale jelikož tato metoda vznikla právě pro Redcord, nelze očekávat, že bez něj bude plně aplikovatelná.

Další překážkou je Neurac terapeut. Pro ovládnutí metody je totiž nutné absolvovat 3 na sebe navazující vzdělávací kurzy. Pro laika je Redcord sice užitečnou a zábavnou cvičební pomůckou. Nicméně přístup odborníka je v tomto případě nutný pro plnohodnotnou terapii.

Naštěstí pro nás, Redcord a proškolený terapeut v metodě Neurac se často vyskytují pospolu. A jelikož je tento způsob cvičení v poslední době čím dál tím více populární, není těžké zařízení s tímto přístupem k terapii nalézt. Stačí zapátrat na internetu.

Autor: Fyzioklinika s.r.o.

Zdroje: https://redcord.com/

Pozn.: Články prezentované fyzioterapeuty na webu fyzioklinika.cz nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření a mají informativní charakter, tak abyste snadněji porozuměli dané problematice například po Vaší návštěvě fyzioterapeuta, lékaře nebo jiného specialisty. Cílem naší databáze článků je nabídnout Vám na jednom místě aktuálně dostupné informace o jednotlivých potížích pohybového aparátu, se kterými se můžete setkat, a to snadno pochopitelným jazykem (některá složitější zdravotní témata v zájmu snadnějšího pochopení zjednodušujeme). V případě, že na základě podobnosti zde popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat Vaše potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Cvičení na závěsném posilovacím systému - posílení širokého svalu zádového a tricepsů

Co je cílem techniky: posílení širokého svalu zádového posílení tricepsů

Cvičení v závěsném posilovacím systému - posílení šikmého a přímého břišního svalu

Co je cílem techniky: posílení šikmých břišních svalů posílení přímého…

Cvičení v závěsném posilovacím systému - zvedání pánve v pozici polovičního mostu

Posilování zadního dvojhlavého svalu stehna a velkého hýžďového svalu Co…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Posilování kvadricepsu výpad vzad na závěsném posilovacím systému

Posilování kvadricepsu výpad vzad na závěsném posilovacím systému

youtube Cvičení na posilovacím závěsném systému - posílení šikmých břišních svalů

Cvičení na posilovacím závěsném systému - posílení šikmých břišních svalů

youtube Cvičení na závěsném posilovacím systému - posílení širokého svalu zádového a tricepsů

Cvičení na závěsném posilovacím systému - posílení širokého svalu zádového a tricepsů

Vaše otázky a odpovědi

Mohlo by Vás zajímat

Správné posilovací cviky

Čím dál, tím více lidí se v dnešní době zajímá o své zdraví a kondici. Snaží se žít zdravým životním…

Problematika posilování

Chodíte rádi do posilovny a chcete cvičit zdravě, tak, aby Vás tělo nebolelo? Nebo chcete zajít poprvé a potřebujete poradit…

Posílení celého těla v závěsných systémech redcord, TRX a jungle

Závěsné systémy jako např. Redcord, Jungle sports nebo TRX vznikly s různými záměry, ale všechny mají společnou hlavní myšlenku: posílení…

Řekli o nás

Jiří Homoláč – vytrvalostní běžec
Jiří Homoláč – vytrvalostní běžec Jiří Homoláč – vytrvalostní běžec Jeho cílem je neustále překonávat své limity a jako běžecký závodník se dostat na významné světové akce. Běh tvoří podstatnou část jeho života a zároveň je i jeho vášní, protože rád překonává hranice svých možností. Je řeč o Jiřím Homoláčovi……
FYZIOklinika v televizi
FYZIOklinika v televizi FYZIOklinika v televizi Natočili s námi do televize: Vrchní fyzioterapeutka FYZIOkliniky Mgr. Iva Bílková, Cert. MDT byla již několikrát pozvána do televizních pořadů, kde mluvila s moderátory na různá zdravotnická témata. V minulosti vystoupila na těchto televizních stanicích: TV Nova Reportáž ve Snídani…
Z běžeckých závodů
Z běžeckých závodů Z běžeckých závodů Pan M. N. - Pražský půlmaraton, 8. 4. 2014 Před pražským 1/2maratonem jsem měl cca třítýdenní bolesti na vnější straně pravého kolene. Měl jsem velké obavy, zda vůbec 1/2maraton odběhnu. Dozvěděl jsem se z internetových stránek Runczech.cz, že budete ve…
Sleva
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Návody na cvičení
Dárkové poukazy
Hledáme fyzioterapeuty