Cvičení miminek s maminkami

Cvičení miminek s maminkamiMáte již za sebou těhotenství a porod a zařadili jste se tak do období péče o dítě. Chcete dát svému miminku maximum a podpořit tak jeho správný rozvoj? Přáli byste si vnést do Vašich každodenních her a péče něco nového a ozvláštnit tak běžné rituály a společný kontakt s Vaším děťátkem? Poskytněte mu pomocí našeho skupinového cvičení nové podněty a vjemy do jeho poznávání a objevování světa.

co můžete očekávat?

Hlavním obsahem cvičení a hraní s Vaším miminkem bude zejméma rozvoj jeho hrubé a jemné motoriky. Prostřednictvím cvičení budete pracovat také na postupném rozvíjení dětské logiky. Můžete se těšit na cvičení s velkým a malým míčem, různé senzomotorické dráhy, skládání puzzle, kostek, masáže dětí a manipulace, tzv. handlingtěmi nejmenšími.

Cvičení miminek s maminkami

Společné aktivity budou často spojeny s básničkami a říkankami. Zvolená aktivita se bude vždy odvíjet od věku děťátka Díky těmto aktivním chvílím strávených s Vaším děťátkem nejlépe podpoříte a posílíteto, na čem záleží nejvíce a to vazbu mezi Vámi. Protože právě radost ze společně strávených chvil je to nejdůležitější a nejcennější, co můžete svému děťátku dát.

Jak hodina probíhá?

Každé nově příchozí miminko je zběžně vyšetřeno fyzioterapeutkou, která tato skupinová cvičení vede. Fyzioterapeutka zhodnotí jaký je současný senzo-motorický vývoj miminka vzhledem k zákonitostem vývoje Centrální nervové soustavy.
Při aktivitách se využívají nejrůznější balanční pomůcky, senzomotorické dráhy a hračky. Aktivity jsou doplněny veselými dětskými říkankami.
Fyzioterapeut zapojuje maminky do hry a dle potřeby dává doporučení, jak si mohou maminky s dětmi hrát, aby maximálně stimulovaly vývoj miminka. 

Na základě zjištěných poznatků potom koordinuje nejrůznější aktivity, které slouží ke stimulaci:

  • jemmé motoriky- rozvoj taktilního čití
  • hrubé motoriky- rozvoj koordinace pohybu (oko-ruka, ruka-ruka, ruka-noha) atd.
  • logického myšlení

Hodiny cvičení jsou rozděleny do dvou skupin:

  • první skupina pro maminky s kojenci, které zatím pouze leží či lezou
  • druhá skupina se zaměří již na děti lezoucí či chodící.

Kdy hodina probíhá?

Hodina probíhá v případě, že se jí účastní minimálně 3 miminka.
Čas a hodinu koordinujeme podle zájmu a možností maminek. Docházejí-li pravidelně 3 miminka, mohou se maminky dohodnout na ideálním trvalém termínu.

Kolik lekce stojí?

Jednorázově stojí 1 lekce 200 Kč
Přeplatíte-li předplaecenou kartu 1.800kč na 10 lekcí - pak vychází 1 na 180 Kč
Předplatíte-li si za 3.000kč na 20 lekcí - pak stojí jedna lekce 150 Kč

 

Autor:FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o., Praha

RV banner
chcete se léčit zdarma