Jóga pro děti ve věku 3-6 let

ClzabaHledáte vhodnou pohybovou aktivitu pro své předškoláky? Mohla by vás zajímat dětská jóga. Je to samostatná lekce bez rodičů pro děti od 3 do 6 let.

Dětská jóga pracuje s dětským tělem, liší se tedy od toho, jak pracujeme s dospělými.
Jednotlivá cvičení jsou doplněna krátkými říkankami, příběhy a pohádkami tak, abychom vzbudili zájem dětí a pozitivně je naladili. Dětská jóga je hravá, zábavná a u dětí velice oblíbená.

Jak lekce probíhá?

Jógová cvičení jsou vhodná jako prevence pro správné držení těla. Kromě jógových cviků jsou v lekci zařazeny i dechové techniky, protože dech a správné dechové stereotypy hrají nedílnou součást života. V lekci jsou zahrnuty i koncentrační techniky, které děti učí pozorování svého těla a vnímání svých emocí a myšlenek. Lekci uzavírá relaxace, při které se děti učí jak se ztišit, zklidnit a uvolnit.

 Program lekce:

  • Úvod
  • Průpravná jógová cvičení
  • Hry a zábava
  • Dechové techniky
  • Relaxace

Pro koho jsou lekce určeny?

Hodiny jsou vhodné pro všechny děti ve věku od tří do šesti let, které mají rády pohyb a jsou zvyklé trávit čas ve skupince s dalšími dětmi.

Kdo hodiny vede?

Hodiny vede vysokoškolsky vzdělaná fyzioterapeutka Mgr. Veronika Vondráková, která je velmi usměvavá a milá mladá žena, z níž vyzařuje klid, vyrovnanost a pohoda.

I když je Veronika tím, kdo vede cvičení, tak se do určité míry snaží být spontánní a dává dětem prostor pro jejich fantazii, aby si s jednotlivými pozicemi vyhráli.

Základem hodin je univerzální přístup k volbě metod a technik cvičení, které aplikuje podle individuality každého dítěte. Stavebním kamenem pro vedení cvičení jsou pro lektorku především bohaté zkušenosti v oboru fyzioterapie a z oblasti jógy a jógové terapie.

 Co potřebují vaše děti s sebou? 

  • Na cvičení budou děti potřebovat sportovní oděv (např. legíny či tepláčky a tričko, aby se jim pohodlně cvičilo).
  • U nás se cvičí naboso – přeci jen jsme fyzioterapeutické centrum a víme, jak je pro správné cvičení důležitá pohyblivost kloubů a svalů chodidel (pokud budou mít děti ponožky, doporučujeme takové, které na sobě budou mít protiskluzové prvky).
  • Uzavíratelná lahvička s pitím. 

Kompletní přehled skupinových lekcí (kalendář)


Nebo si Rezervujte některý z našich termínů přímo zde: