Služba Kinesiotaping

Aplikace kinesiotapingu - FYZIOklinika

 

Funkční tapy jsou v dnešní době velice oblíbené a rozšířené. Používají je aktivní i rekreační sportovci, fyzioterapeuté, ale i osobní trenéři  fitness.

Jejich pole působnosti je velice široké. Užívají se pro stabilizaci kloubů či odlehčení přetížených svalů. Nebo naopak pro zvýšení svalového napětí např. po úrazu kdy  aplikovaný kinesiotape stimuluje lymfatický systém. Své platnění ale nachází i v terapii interních onemocnění jako střevní obstipace, podporu fuknce bránice, respektive podpora dechové funkce.

Pro svou zdravotní nezávadnost je lze použít od kojeneckého věku až po dospělé. Vhodné bývají i pro alergiky, pokud jsou použity tapy vyrobené ze 100% bavlny s hypoalergenním lepidlem.

Přečtěte si o metodě Kinesiotaping

Rozsah služby

Funkční tape aplikujeme vždy na čistou kůži. Pokud jsou na kůži zbytky např. gelu po aplikaci rázové vlny, doporučujeme místo omýt. Na našem pracovišti je možnost využítí plně vybavené soukromé sprchy (včetně dostatečně velkých čistých osušek).

 • samotná aplikace tapu je poměrně rychlý úkon, proto je potřeba při první návštěvě vyšetření s fyzioterapeutem aby přesně věděl jak tape aplikovat (v rozsahu přibližně 30 minut)
 • odmaštění kůže lihem (ptáme se Vás, zda-li máte alergii na líh)
 • nalepení funkčního tapu
 • dostanete instrukce, jak s tapem zacházet, kdy a jak jej sejmout (i papírový návod na doma)

Jak se na aplikaci funkčního tapu připravit?

Mužům doporučujeme oholit místo, kam má být funkční tape aplikovaný.

Nutné je vyčistit místo v plném rozsahu svalů, které mají funkční vztah k bolavému místu. Např. při bolestech lokte je nutné oholit loket, předloktí až po zápěstí.

Prosíme, oholte kůži alespoň 1 den, před aplikací. Pokud by jste tak učinili až v den aplikace, nedojde k zacelení případných ranek, a kůže by Vás pod tapem mohla začít svědit.

CenyCLtapesvoboda

A) Služba je ZDARMA v rámci služeb All-Inclusive a služeb FOKUSovaná Rázová vlna.

B) Samostatně poskytnovaná služba kinesiotapingu:

 • Fixní poplatek za návštěvu 250Kč za každých 15 minut
 • A k němu se účtuje spotřebovaný materiál: 10 Kč za každých 10 cm tejpu
 • Jakou službu si zarezervovat v našem rezervačním systému?
  • Na malé úvazy (1 - 2 místa jako: rameno, kotník, koleno, ...) - stačí zarezervovat pouze 15 minut
  • Na komplikovanější, nebo rozsáhlejší úvazy - si raději zarezervujte více času: 30 minut
 • Součástí této služby není diagnostika nebo konzultace. Tuto službu si rezervujte pokud víte kde chcete provést aplikaci. V čase této služby není prostor pro provedení diagnostiky a odhalení příčiny Vaší bolesti. Proto v rámci zájmu poskytnutí kvalitní služby tapingu,  si rezervujte službu 30min konzultace s fyzioterapeutem nebo jinou komplexnější službu z naší nabídky.


chcete se léčit zdarma