Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Nadstandardní služby v rámci základní péče o klienty

Výhody terapie ve FYZIOklinice

Pokud se rozhodnete využít k Vaší terapii u nás FT poukaz vystavený Vaším lékařem, je třeba si uvědomit, že tato terapie podléhá jasně definovaným pravidlům, včetně finanční částky, kolik za tuto terapii hradí Vaše zdravotní pojišťovna v rámci veřejného zdravotního pojištění. Tedy zdravotní pojišťovna uhradí pouze přesně specifikované základní léčebné služby, které vycházejí z obsahu FT poukazu, který si přinášíte od svého lékaře. Patrně se nebudete divit, že součástí tohoto setu služeb není např. čas našich koordinátorů zdravotní péče, kteří se vám dle potřeby osobně věnují, našeho týmu, který se stará o široký odborný obsah našeho webu, sestavuje články o zdraví nebo natáčí návody na cvičení, které máte k dispozici doma po terapii, nebo například káva, kterou má možnost konzumovat v neomezeném množství každý návštěvník naší kliniky, a další. Při samotné terapii s Vámi se fyzioterapeut již nezdržuje vysvětlením těchto důvodů. Vzhledem k tomu, že tuto informaci uvádíme zde na webu i jako odkaz na tuto stránku v nabídkové kalkulaci terapie, kterou je nezbytné klientem předem odsouhlasit, máme za to, že každý klient byl (nebo mohl být) před zahájením terapie u nás přesně informován které služby jsou nad rámec veřejného zdravotního pojištění.

Abyste přesněji rozuměli, co NENÍ součástí služeb hrazených z veřejného zdravotního pojištění jsme sestavili nejtypičtější příklady našich "nadstandardních" služeb, i když slovo "nadstandard" velmi neradi používáme. Z našeho pohledu se jedná o standardní služby, které v moderních zdravotních zařízeních mají ve 21. století své místo.

Nejtypičtější důvody, proč od Vás, našich klientů, žádáme před zahájením léčebného programu terapií úhradu poplatku:  

 • Délka každé vaší terapie je stanovena podle obsahu FT poukazu od Vašeho lékaře. Výhodou terapie u nás je že po určenou dobu terapie se Vám náš fyzioterapeut skutečně věnuje, aniž by Vás "odložil" do elektroléčby, nebo případně magnetoterapie, jak se děje na běžných poliklinikách. Tyto nízko výkonové technologie nepokládáme za efektivně regenerační, a proto je u nás ani nenabízíme.
 • Použití kineziotapů nebo pevných tapů v rámci služeb fyzioterapie na základě individuální potřeby a na základě rozhodnutí fyzioterapeuta.
 • Poskytnutí moderního přístrojového vybavení v rámci poskytovaných služeb. Například využití Podoskopu, Posturomedu apod. v rámci diagnostiky.
 • Možnost využití tělocvičny včetně rehabilitačních pomůcek před či po Vaší terapii.
 • Pokud potřebujete, je možné po předchozí domluvě s naší recepcí nechat svoje dítě v čekárně recepce pod dohledem našich šikovných recepčních. Pokud je volno v tělocvičně, může se vaše dítě také zabavit zde.
 • Využití diagnostického ultrazvuku pro zvýšení informovanosti fyzioterapeuta v rámci léčebné terapie, pokud je využití ultrazvuku potřeba (využití UZ určuje fyzioterapeut).
 • Poskytnutí rychlého, nebo v případě odůvodněné potřeby přednostního, naplánovaného termínu pro čerpání terapie.
 • Máte přístup k ordinačním hodinám mimo běžnou pracovní ordinační dobu státních i jiných nestátních rehabilitačních pracovišť.
 • V případě potřebných změn termínů se vám osobně věnuje kolegyně v recepci pro přeplánování Vašeho terapeutického plánu.
 • Naše kolegyně Vám rychle reagují i na Vaše odborné dotazy. Naše osobní rezervační a konzultační telefonní linka je Vám k dispozici po dobu 365 dní v roce včetně většiny státních svátků na rozdíl od běžných pracovišť.
 • K terapii pro následné domácí cvičení dostáváte k dispozici unikátní databázi návodů na cvičení tak, abyste mohli i doma efektivně pokračovat ve cvičení. Stačí se domluvit s naším fyzioterapeutem při terapii.
 • K dispozici je klientům rychlé internetové připojení všude v prostorách kliniky.
 • Vaše boty, kabáty deštníky jsou u nás pod kontrolou kvalitního kamerového systému.
 • Voda, čaj a výtečná káva je k dispozici v rámci terapie zdarma.

Nechcete u svého FT poukazu využít služby nad rámec veřejného zdravotního pojištění? 

Pokud se rozhodnete pro čerpání svého FT poukazu pouze zákonem definovanou úroveň služeb v rámci veřejného zdravotního pojištění, můžeme Vám nabídnout službu na naší pobočce www.AZFyzio.cz . Stačí svůj platný FT poukaz zaslat na email kontakt@AZFyzio.cz a vyčkat na odpověď emailem. Naši kolegové se Vám ozvou a dají informaci, kdy je nejbližší možný termín zahájení terapie. Pokud vám termín nebude vyhovovat, můžete se s Vaším FT poukazem obrátit na jiné pracoviště rehabilitace. Platnost FT poukazu je 7 dní od data vystavení lékařem.

Upozorňujeme, že také na naší pobočce www.AZFyzio.cz typicky nenabízíme neefektivní magnetoterapii nebo technologii nízko výkonové elektroléčby.