Sportovní akce – tapování a fyzio podpora

FYZIOklinika pomáhá

Náš tým z centra fyzioterapeutické péče FYZIOklinika pomáhá i běžcům při různých 5 a 10km závodech, maratonech a půlmaratonech.

Na akcích nabízíme

V prostoru obvykle určeném jako zázemí pro běžce nabízíme sportovcům vše, co jsme schopni v „polních“ podmínkách z moderní fyzioterapie poskytnout:

  • samozřejmě tapování pružnými nebo pevnými tapy,
  • rychlé akční mobilizace a uvolnění zablokovaných partií těla,
  • jako jediní vozíme na sportovní akce unikátní švýcarskou rázovou vlnu,
  • po závodech pak ošetřujeme přetížené svalové partie, poraněné kotníky atd.

FYZIOklinika pomáháJak to probíhá

Nastoupeni jsme v zázemí pro sportovce vždy několik hodin před závodem, často již od rána. Většinou stánky balíme až poté, co po doběhu opadne zájem o naši „pohybovou první pomoc“. Při odpoledních závodech se někdy stává, že balíme až za tmy. Je již pravidlem, že na konci závodu nás vyhledávají i kolegové maséři z vedlejších stánků. Rázovou vlnou pomáháme jejich bolestivým přetíženým rukám, bederní páteři, trapézovým svalům v křeči atd.

V době největšího zájmu v období 2 hodin před startem se naše stánky těší opravdu velkému zájmu. Ve špičce bývá před naším stánkem i přes 150 běžců čekajících na naše služby. Na největších závodech v Praze proto nasazujeme až 9 fyzioterapeutů.

FYZIOklinika pomáhá

Na základě zkušenosti s velkým zájem o tapování jsme byli na rozdíl od minulých let nuceni omezit léčbu rázovou vlnou v době největší špičky. Pokud si budete chtít „rázovku“ v praxi zkusit i na vlastním těle, přijďte raději delší dobu před startem, nebo pak až po něm.

Kde se dozvědět více?

Jak Vám může kinesiotaping pomoci při běhu, si přečtěte v našem článku: Jak správně běhat a proč využít taping při běhu?

Více si o účincích rázové vlny přečtěte v naší sérii článků.

Odborný tým FYZIOkliniky se na Vás bude těšit na budoucích sportovních akcích – sledujte náš web!

Mohlo by Vás zajímat:

Zde se můžete podíval na AKCE, na kterých jsme byli…

Pozn.: Výsledky jsou individuální a závisí od jednotlivých predispozicí konkrétních osob. Výsledky v takových případech nemohou být garantované. O vhodnosti léčby rázovou vlnou rozhoduje podle zákona o zdravotních službách 372/2011 Sb. a v souladu s relevantními vyhláškami lékař (MUDr.) nebo univerzitně vzdělaný fyzioterapeut (Bc., Mgr.), který před zařazením aplikace rázové vlny do léčebného režimu provedl příslušnou diagnostiku a seznámil klienta s režimovými opatřeními, která je klient povinen dodržovat. Účinky aplikace rázové vlny se mohou lišit podle individuálních dispozic klienta, specifik jeho diagnózy a jeho schopnosti dodržovat stanovená léčebná opatření.
Podrobné podklady, případně lékařské studie prokazující léčebné účinky rázové vlny je možné shlédnout na vyžádání v sídle FYZIOkliniky.

Sleva
Nabídka léčby
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Hledáme fyzioterapeuty
Vše o Rázové vlně