Sportovní akce - Tapování a fyzio podpora

FYZIOklinika pomáhá

Náš tým z centra fyzioterapeutické péče FYZIOklinika pomáhá i běžcům při různých 5 a 10 km běžeckých závodech, maratonech a půlmaratonech. 

CO NA AKCÍCH NABÍZÍME?

V prostoru obvykle určeném jako zázemí pro běžce nabízíme vše co jsme schopni v "polních" podmínkách sportovcům z moderní fyzioterapie nabídnout. Jedná se o:

  • samozřejmě tapování pružnými nebo pevnými tapy
  • rychlé akční mobilizace a uvolnění zablokovaných partií těla
  • jako jediní vozíme na sportovní akce unikátní švýcarskou Rázovou vlnu
  • po závodech pak ošetřujeme přetížené svalové partie, poraněné kotníky atd....
FYZIOklinika pomáhá

JAK TO PROBÍHÁ?

Nastoupeni jsme v zázemí pro sportovce vždy několik hodin před závodem, často již od rána. Většinou stánky balíme až poté, co po doběhu opadne zájem o naši "pohybovou první pomoc". Při odpoledních závodech se někdy stává, že balíme až za tmy. Je již pravidlem, že na konci závodu nás vyhledávají i kolegové maséři z vedlejších stánků. Rázovou vlnou pomáháme jejich bolestivým přetíženým rukám, bederní páteři, trapézovým svalům v křeči atd...

V době největšího zájmu v období 2 hodin před startem se naše stánky těší opravdu velkému zájmu. Ve špičce je kontinuálně před naším stánkem vždy přes 150 běžců čekajících na naše služby.
Na největších závodech v Praze nasazujeme z tohoto důvodu až 9 fyzioterapeutů.
Na základě zkušenosti s velkým zájem o tapování jsme byli narozdíl od minulých let nuceni omezit léčbu Rázovou vlnou v době největší špičky.
FYZIOklinika pomáháPokud si budete chtít "Rázovku" v praxi zkusit i na vlastním těle, přijďte raději delší dobu před startem, nebo pak až po něm.

KDE SE DOZVĚDĚT VÍCE?

Jak Vám může kinesiotaping pomoci při běhu, si přečtěte v našem článku: Jak správně běhat a proč využít taping při běhu?
Více si o účincích Rázové vlny přečtěte v naší sérii článků.
Odborný tým FYZIOkliniky se na Vás bude těšit na budoucích sportovních akcích - sledujte náš web!

Mohlo by Vás zajímat:

 Zde se můžete podíval na AKCE, na kterých jsme byli...

chcete se léčit zdarma