Odborné praxe studentů fyzioterapie a ERASMUS

Naše centrum FYZIOklinika umožňuje povinné praxe studentům vysokých škol studujících v oboru fyzioterapie a lékařství.

Odborné studentské praxeSpolupracujeme s Univerzitou Karlovou v Praze (Fakultou tělesné výchovy a sportu a Lékařskou fakultou). Dále máme zkušenosti s poskytováním praxí studentům Českého vysokého učení technického z Fakulty biomedicínského inženýrství v Praze. Probíhají u nás i praxe vysokoškolských studentů z Olomouce, Plzně atd. a zahraničních studentů z programu Evropské unie s názvem Erasmus.

Studenti mají možnost ověřit si a prohloubit v praxi své vědomosti a dovednosti získané studiem VŠ. Vykonávají v podstatě vše v plném rozsahu jako fyzioterapeuté naší kliniky, tj. vykonávají fyzioterapii, naučí se práci s diagnostickým ultrazvukemaplikují rázové vlny a lymfodrenáže, povinně se účastní péče o sportovce během víkendových závodů. Píší odborné články pochopitelné pro lajky na dané téma. Dle svých možností vedou skupinová cvičení.

Praktikanti si musí vyzkoušet i práci se zápisem do "chorobopisu", objednání klienta do rezervačního systému, atd. tak, aby jejich praxe byla podobná plnému pracovnímu procesu.

Z absolventů studenstkých praxí si vybíráme ty studenty, kteří prokáží velkou snahu pro zodpovědně vedenou práci, vysokou úroveň vědomostí, velké pracovní nasazení  a zároveň i zájem o obor. Tito studenti pak v případě oboustranného zájmu mohou po ukončení studia u nás získat pracovní místo.

Vzhledem k vysokým nárokům a náročnosti práce u nás doporučujeme praxi až pro studenty 3. ročníku Bc studia nebo 1. ročníku navazujícího Mgr. studia. Studentům nižších ročníků nebývá praxe umožněna.

Požadujeme vědomosti a základní dovednosti z vývojové kineziologie a neurofyziologie, základy mobilizace kloubů.

V případě svého zájmu nás kontaktujte.

 

kontaktní formulář

Vyplňte své jméno
Vyplňte své příjmení
Zadejte platný e-mail
Zvolte kraj
Napište vzkaz
Potvrďte, že jste člověk.
Sleva
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Hledáme fyzioterapeuty
Vše o Rázové vlně