Cviky při bolestech hlavy s nutnou dopomocí druhé osoby

Zde vám přinášíme další návody na cvičení při akutní bolesti hlavy způsobené zablokovanou krční páteří či ztuhlým šíjovým svalstvem. Tentokrát se jedná o cviky, při kterých budete potřebovat pomoci od druhé osoby.
NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Tento cvik napomáhá při snižování stresu, uvolňuje napětí v oblasti šíje a hlavy a odbourává spouštěče migrenózních záchvatů.
Návody 2 - obrázek
Díky tomuto cvičení protahujeme svaly pod lebkou a stažené svaly na přechodu šíje a týlu.
Návody 3 - obrázek
Tento cvik nám pomáhá uvolňovat obličejové a žvýkací svalstvo, bolest šíje, očí, zubů a uvolňuje migrénu.
Návody 4 - obrázek
Tento cvik pomáhá při problémech s polykáním, čelistí a a žvýkacím kloubem, také při uvolnění napětí v oblasti jazylky/"ohryzku" a uvolnění napětí svalů upínajících se na ohryzek.
Návody 5 - obrázek
Ukázka techniky prováděné pomocí masážních hmatů. Využíváme ji za účelem uvolnění svalového napětí mimických svalů, čímž dochází k zjemnění vrásek v obličeji.
Návody 6 - obrázek
Tato technika Vám pomůže při úlevě od bolesti šíje a při uvolnění přetížených svalů a svalových křečí v oblasti šíje vedoucích k migrénám.

Doporučujeme: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi konkrétní příčiny problému (symptomů) svého zdravotního stavu. V případě nejasností kontaktujte fyzioterapeuta, nebo rehabilitačního lékaře. Některé cviky Vám při špatném výběru mohou zdravotní stav zhoršit!

Články o zdraví
Hledáme fyzioterapeuty
Pomoc obětem nehody