Cviky při bolestech hlavy s nutnou dopomocí druhé osoby

Zde vám přinášíme další návody na cvičení při akutní bolesti hlavy způsobené zablokovanou krční páteří či ztuhlým šíjovým svalstvem. Tentokrát se jedná o cviky, při kterých budete potřebovat pomoci od druhé osoby.
NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Tento cvik napomáhá při snižování stresu, uvolňuje napětí v oblasti šíje a hlavy a odbourává spouštěče migrenózních záchvatů.
Návody 2 - obrázek
Díky tomuto cvičení protahujeme svaly pod lebkou a stažené svaly na přechodu šíje a týlu.
Návody 3 - obrázek
Tento cvik nám pomáhá uvolňovat obličejové a žvýkací svalstvo, bolest šíje, očí, zubů a uvolňuje migrénu.
Návody 4 - obrázek
Tento cvik pomáhá při problémech s polykáním, čelistí a a žvýkacím kloubem, také při uvolnění napětí v oblasti jazylky/"ohryzku" a uvolnění napětí svalů upínajících se na ohryzek.
Návody 5 - obrázek
Ukázka techniky prováděné pomocí masážních hmatů. Využíváme ji za účelem uvolnění svalového napětí mimických svalů, čímž dochází k zjemnění vrásek v obličeji.
Návody 6 - obrázek
Tato technika Vám pomůže při úlevě od bolesti šíje a při uvolnění přetížených svalů a svalových křečí v oblasti šíje vedoucích k migrénám.

Pozn.: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi příčiny svých zdravotních problémů (symptomů). Léčebná doporučení nenahrazují lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. Účelem naší databáze fyzioterapeutických cviků je snaha o bezplatné zpřístupnění ukázky správného provedení cviků komukoliv, komu mohou pomoci zlepšit zdravotní stav. Mějte prosím na paměti, že cvičení je účinný terapeutický prostředek, který, je-li správně cílený, pomáhá, nicméně při nesprávném použití může Vaše potíže zhoršit.
Pociťujete-li např. mírnou bolest vycházející z pravé strany bederní páteře a cvičíte na opačnou stranu, Vaše problémy se s největší pravděpodobností zhorší. Pokud si nejste jisti, zda je Vámi vybraný cvik přínosný, doporučujeme konzultovat jeho vhodnost s univerzitně vzdělaným fyzioterapeutem (Bc., Mgr., Cert. MDT) nebo rehabilitačním lékařem (MUDr.).
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Sleva
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Články o zdraví