Cviky při bolestech kyčlí s pomůckou

Bolí Vás oblast kyčelního kloubu při námaze, později při chůzi nebo na začátku pohybu? Máme pro Vás návody na cvičení s pomůckami jako je například gymnastický míč či overball, které by Vám od bolesti měly pomoci.

 

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Tento návod popisuje protažení třísel pomocí skluzu, které můžete jednoduše provádět doma pouze za pomoci ručníku.
Návody 2 - obrázek
Cvičení s gymnastickým míčem "Gymball" pro protažení vnitřní strany stehen, třísel a zad.
Návody 3 - obrázek
Tento cvik je vhodný máte-li obtíže v oblasti tzv. “esíček” nebo trápí-li Vás bolesti bederní páteře či kyčelního kloubu.
Návody 4 - obrázek
Tento cvik je vhodný máte-li obtíže v oblasti tzv. “esíček” nebo trápí-li Vás bolesti bederní páteře či kyčelního kloubu.
Návody 5 - obrázek
Tento cvik je vhodný u lidí, kteří mají obtíže v oblasti bederní páteře, křížokyčelního kloubu a kyčlí.
Návody 6 - obrázek
Tento cvik je vhodný, chcete-li posílit přímý sval břišní a pro posílení ohýbačů kyčle a krku.

Pozn.: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi příčiny svých zdravotních problémů (symptomů). Léčebná doporučení nenahrazují lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. Účelem naší databáze fyzioterapeutických cviků je snaha o bezplatné zpřístupnění ukázky správného provedení cviků komukoliv, komu mohou pomoci zlepšit zdravotní stav. Mějte prosím na paměti, že cvičení je účinný terapeutický prostředek, který, je-li správně cílený, pomáhá, nicméně při nesprávném použití může Vaše potíže zhoršit.
Pociťujete-li např. mírnou bolest vycházející z pravé strany bederní páteře a cvičíte na opačnou stranu, Vaše problémy se s největší pravděpodobností zhorší. Pokud si nejste jisti, zda je Vámi vybraný cvik přínosný, doporučujeme konzultovat jeho vhodnost s univerzitně vzdělaným fyzioterapeutem (Bc., Mgr., Cert. MDT) nebo rehabilitačním lékařem (MUDr.).
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Sleva
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Články o zdraví