Cviky pro posílení stehenního svalstva

Stehenní svaly jsou mohutné svalové skupiny, které jsou velmi důležitou složkou celého těla. Výrazně se podílejí na funkci kolenního a kyčelního kloubu, ale to co není již tak zjevné je jejich vliv na pánev, bederní páteř a koneckonců, jak již bylo psáno výše, na celé tělo. Posilovací cviky na stehna jsou velmi oblíbené, nutno si však uvědomit, že jejich pravidelným silovým cvičením nesnížíme jejich objem, spíše naopak, protože svalová hmota se bude zvětšovat. Nicméně pokud naším cílem bude zdraví, tak rozhodně cvičení těchto partií v rozumné míře vřele doporučujeme. Obecně je dobré se zaměřit na komplexní cviky jako je dřep či výpad oproti analytickým pohybům jako je předkopávání na stroji či přinožování na stroji vsedě.

Návod na posílení přední strany stehen

Návody 1 - obrázek
Cílem tohoto cvičení je aktivace hlubokého stabilizačního systému, stabilizace pánve, kyčelních, kolenních kloubů a kotníků.
Návody 2 - obrázek
Antigravitační PIR bedrokyčelního svalu - jedná se o cvičení k protažení bedrokyčlostehenního svalu (musculus iliopsoas). Tento cvik je vhodné provádět také např. v případě bolesti beder.
Návody 3 - obrázek
U svalů dolních končetin dochází často k nedostatečnému protahování ke zkrácení. Tento cvik důkladně protáhne zevní stranu stehna, hýždí a bérce. Při pravidelném provádění je možné předejít přetížení lýtkového svalu, kolene, kyčlí, bolestem zad, beder či křížokyčelní oblast.
Návody 4 - obrázek
Cílem tohoto cviku je dosáhnout napřímeného držení páteře a hlavy, aktivace hlubokého stabilizačního systému, stabilizace pánve, kotníků a kyčelních a kolenních kloubů
Sleva
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Články o zdraví