Cviky pro posílení stehenního svalstva s pomůckou

Zde naleznete cviky na posílení stehenních svalů s pomůckou, jako je například gymball, závěsný posilovací systém, nebo BOSU.

Návod na posílení zadní strany stehen s pomůckou

Návody 1 - obrázek
Cvičení je vhodné k posílení hýžďových svalů a zadní strany stehen.
Návody 2 - obrázek
Tento cvik je primárně určen pro posílení svalů zadní strany stehen. Vzhledem k náročnosti cviku a balanční pomůcce si cvik vyžaduje aktivaci a schopnost stabilizace celého těla.
Návody 3 - obrázek
Cílem tohoto cvičení je posílení a zpevnění středu těla.
Návody 4 - obrázek
Cvik v lehu na závěsném systému (TRX, Jungle...)
Tento cvik podporuje aktivitu Vašich svalů hluboko uložených podél páteře, pro stabilizaci kyčle, kolene, kotníku. Provádějte při bolestech zad, u vadného držení těla (skolióza), pro posílení vazů a svalů v oblasti kyčle, kolene, kotníku, chodidla, břicha a hýždí a zadní strany stehen. Pokud cvik budete provádět pravidelně, dojde k posílení svalů v oblasti páteře, pánve, dolních končetin a břicha. Cvičte při léčbě chronické boleti zad, skolióze, po úrazech a nebo operacích na dolních končetinách.

Návod na posílení vnitřní strany stehen - s pomůckou

Návody_2 1 - obrázek
Posilování zadního dvojhlavého svalu stehna a velkého hýžďového svalu.
Návody_2 2 - obrázek
Tento cvik je primárně určen pro posílení šikmých břišních svalů a svalů vnitřní strany stehen. Avšak v této balančně náročnější poloze na boku dochází rovněž k aktivaci svalů hlubokého stabilizačního systému páteře a svalů pánevního dna.
Návody_2 3 - obrázek
Tento cvik je primárně určen k posílení svalů stehen. Díky stoji na jedné dolní končetině zároveň pracujete na zlepšování vaší rovnováhy a stabilizaci kloubů stojné dolní končetiny.

Návod na posílení přední strany stehen

Návody_3 1 - obrázek
Tento cvik je vhodný na zlepšení balance, stabilizaci kolenních kloubů, zpevnění svalů dolních končetin a pánve a napomáhá tvarování stehen a boků.
Návody_3 2 - obrázek
Cvičení je vhodné především pokud máte plochou nohu, trápí Vás bolesti kolenních kloubů nebo máte problémy s rovnováhou. Dále se používá například v pozdějších fázích rehabilitace při bolestech kloubů dolních končetin nebo v rehabilitaci poúrazových stavů. Vhodný je rovněž pro aktivaci svalů trupu a hýždí.
Návody_3 3 - obrázek
Posilování čtyřhlavého svalu stehenního a velkého hýžďového svalu.
Sleva
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Články o zdraví