THERABAND - méně náročné cviky

Posilovací guma Theraband je cvičební pomůcka, která je vhodná na protahování celého těla. Je vhodná při rehabilitacích ale i při fitness.

Posilovací guma se vyrábí v osmi barevných provedeních a každá představuje jinou náročnost při cvičení. Pro začátečníky je vhodné začínat se žlutou posilovací gumou, která se postupně může nahradit náročnější červenou a zelenou.
Video jak správně navinout Theraband před cvičením naleznete ZDE.

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Uvolňující cvičení pro ramenní pletenec založené na aktivaci svalových spirál k zapojení mezilopatkových svalů a rotátorů ramene.
Návody 2 - obrázek
Následující protahovací cvik je zaměřen na protažení přední strany předloktí. Je velmi vhodný zejména pro osoby pracující jak manuálně, tak u PC. Cvik slouží jako prevence vzniku tzv. úžinových syndromů či jiných onemocnění svalů a šlach z přetížení.
Návody 3 - obrázek
Tento cvik je určen pro posílení mezilopatkových svalů. Vyžaduje dokonalé napřímení páteře, tak aby mohl být proveden rotační pohyb páteře v jednotlivých segmentech.

Pozn.: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi příčiny svých zdravotních problémů (symptomů). Léčebná doporučení nenahrazují lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. Účelem naší databáze fyzioterapeutických cviků je snaha o bezplatné zpřístupnění ukázky správného provedení cviků komukoliv, komu mohou pomoci zlepšit zdravotní stav. Mějte prosím na paměti, že cvičení je účinný terapeutický prostředek, který, je-li správně cílený, pomáhá, nicméně při nesprávném použití může Vaše potíže zhoršit.
Pociťujete-li např. mírnou bolest vycházející z pravé strany bederní páteře a cvičíte na opačnou stranu, Vaše problémy se s největší pravděpodobností zhorší. Pokud si nejste jisti, zda je Vámi vybraný cvik přínosný, doporučujeme konzultovat jeho vhodnost s univerzitně vzdělaným fyzioterapeutem (Bc., Mgr., Cert. MDT) nebo rehabilitačním lékařem (MUDr.).
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Sleva
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Články o zdraví