Závěsný posilovací systém - méně náročné cviky

Existují lana zavěšená od stropu tělocvičny, ze dveří obýváku, větví stromů v parku, apod. Existují lana od různých firem s různými názvy, v odlišných barevných provedení, ale všechny se stejným principem a cílem cvičení…

Jungle systém je vytvořen norskou firmou, která se zaměřuje na vývoj sportovního vybavení pro profesionály, avšak použití je vhodné i pro širokou veřejnost. Vývoj pomůcek technici konzultují s klinickými lékaři, fyzioterapeuty, sportovci, ale i širší skupinou odborníků.

Cvičení se Jungle Sports je možné prakticky bez věkového omezení. Lehké omezení je pouze u klientů po mozkových mrtvicích, srdečním infarktu apod., tehdy se silová cvičení provádí pod důkladnou kontrolou fyzioterapeuta.

NÁVODY NA CVIČENÍ

Návody 1 - obrázek
Posilovací cvičení na závěsném posilovacím systému Jungle pro posílení středu těla a paží. Jedná se o klik v závěsu rukou s oporou o kolena.
Návody 2 - obrázek
Cílem této techniky je posílení a zpevnění středu těla.
Návody 3 - obrázek
Tento cvik podporuje aktivitu Vašich svalů hluboko uložených podél páteře, pro stabilizaci kyčle, kolene, kotníku. Provádějte při bolestech zad, u vadného držení těla (skolióza), pro posílení vazů a svalů v oblasti kyčle, kolene, kotníku, chodidla, břicha a hýždí a zadní strany stehen.
Návody 4 - obrázek
Posilování zadního dvojhlavého svalu stehna a velkého hýžďového svalu.
Návody 5 - obrázek
Cílem této techniky je posílení širokého svalu zádového a posílení tricepsů.
Návody 7- obrázek
Cílem techniky je posílení širokého svalu zádového a posílení deltových svalů.
Návody 9 - obrazek
Posilování čtyřhlavého svalu stehenního a velkého hýžďového svalu.
Návody 11 - obrazek
Cvik slouží k posílení šikmých břišních svalů.
Návody 13- obrazek
Cvik je vhodný pro posílení břišních svalů, stabilizaci krční páteře a aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře.

Pozn.: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi příčiny svých zdravotních problémů (symptomů). Léčebná doporučení nenahrazují lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. Účelem naší databáze fyzioterapeutických cviků je snaha o bezplatné zpřístupnění ukázky správného provedení cviků komukoliv, komu mohou pomoci zlepšit zdravotní stav. Mějte prosím na paměti, že cvičení je účinný terapeutický prostředek, který, je-li správně cílený, pomáhá, nicméně při nesprávném použití může Vaše potíže zhoršit.
Pociťujete-li např. mírnou bolest vycházející z pravé strany bederní páteře a cvičíte na opačnou stranu, Vaše problémy se s největší pravděpodobností zhorší. Pokud si nejste jisti, zda je Vámi vybraný cvik přínosný, doporučujeme konzultovat jeho vhodnost s univerzitně vzdělaným fyzioterapeutem (Bc., Mgr., Cert. MDT) nebo rehabilitačním lékařem (MUDr.).
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Sleva
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Články o zdraví