Nemoci nervové soustavy je neoddělitelně spojeno s cévními chorobami, protože to je často v neurologických patologií pozorovaných symptomů jako jsou závratě, bolesti hlavy, únava, pocit „much“ před očima, poruchy vědomí. Jednou z těchto vaskulárních patologií je syndrom vertebrální arterie - bolestivý stav, který nejen negativně ovlivňuje výkon pacienta, ale také zhoršuje kvalitu života.
Cviky na syndrom vertebrální arterie
Tato metoda je využívána při bolestech zad, například při poškození meziobratlových disků, bolesti krční páteře, při brnění v typických neurologických zónách a dalších případech. Díky tomuto cvičení dochází ke snížení intenzity bolesti, posunu nervového dráždění z končetin směrem k páteři a zvýšení rozsahu pohybu.
Tento cvik je možné využít k uvolnění blokády prvního žebra, uvolnění blokády přechodu krční a hrudní páteře a uvolnění svalů na přední straně šíje. Cvik provádějte při akutní blokádě žeber, přechodu krční a hrudní páteře, či bolestech hlavy a šíje.

Cvičení, které je vhodné především k protažení a uvolnění svalů šíje. Lze jej provádět téměř kdekoliv. Čekáte-li za volantem, neváhejte a protahujte se. Díky tomuto jednoduchému a efektivnímu cviku uvolníte svaly šíje, trapézové svaly a zdvihače lopatky. Cvičení je účinné např. při migrénách či nepříjemných bolestech hlavy. Tento cvik Vám dokáže pomoci od akutní bolesti, ale je rovněž výbornou prevencí blokací krční páteře.
Jedná se o cvičení pro protažení středních vláken trapézového svalu a mezi lopatkové oblasti.

Návod, jak si můžete sami pomoci při ztuhlosti šíje. Těmito cviky efektivně uvolníte svaly v oblasti šíje, zad, svalů kolem lopatek a krátkých extenzorů hlavy a krku. Cvičení je vhodné provádět např. v případě migrén a tolik nepříjemných bolestí hlavy.

Balanční cvičení na podložce "BOSU" pro posílení mezilopatkových svalů a svalů paží - zejména ramen, trupu, pánve a břišních svalů. Cvik je vhodný také pro zpevnění břišní stěny a hlubokého stabilizačního systému páteře. Jedná se o vzpor na obou předloktích a krčení jedné dolní končetiny na balanční podložce. Cvičení můžete provádět také jen na zemi bez balanční podložky.
Toto cvičení je vhodní pro nácvik vzpřímeného držení páteře a hlavy, aktivaci hlubokého stabilizačního systému a posílení stabilizačních svalů lopatek a ramen.
Fyzioterapeutické cvičení pro stabilizaci trupu a pánve ve vzpřímeném sedu známé také jako PNF - Stabilizace trupu ve vzpřímeném sedu.