Bolest kolene ve vyšším věku

Otázka

dobrý den,
je mi 71 let a před třemi lety jsem měla úraz kolene. V současné době, kdy jsem si doslova vynutila mgn. rezonanci (prasklina menisku aj. nálezy), mi lékaři nedoporučili artroskopii, že prý je to normální stav v mém věku.

Bohužel koleno mě bolí při silnějším nášlapu, nejsem si jistá při chůzi. Jedinou terapii, kterou mi předepsali, byly proudy a po nich mi bylo ještě hůř tak jsem to skončila.

Myslíte, že byste mi zlepšili můj stav? Musím ještě dodat, že nesmím magnety. Ale než se objednám, je to přece jen daleko, chci se zeptat, co zhruba byste mi mohli doporučit a jaké by byly náklady? Vím, že zdraví se nedá zaplatit, bohužel jsem jenom zcela osamělá důchodkyně.

Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,
velmi záleží na konkrétním nálezu, tzn. nález z MR, fyzioterapeutické vyšetření (rozsah hybnosti, bolestivost, rozvoj svalstva, které kolenní kloub stabilizuje atd.). Některé lomy menisku nejsou bohužel v dnešní době řešitelné jinak, než operačně.

V jiných případech lze aplikovat fokusovanou rázovou vlnu a fyzioterapeutickými postupy pracovat na zvýšení svalové síly, popř. lze koleno stabilizovat pomocí kineziotapu a dalších technik. Pokud Vás lékaři vzhledem k věku nechtějí operovat, fokusovaná rázová vlna by mohla zmírnit nepříjemné projevy jako je bolestivost a omezená pohyblivost, nicméně nejedná se o odstranění příčiny a proto může být efekt poněkud nejistý.

Bohužel se velmi těžko bez diagnostiky odhaduje, co bychom dokázali udělat pro Vás. Pokud byste měla zájem, je možno vzít s sebou výsledky MR a objednat se ke konzultaci, která by Vás stála 900 Kč (v případě, že máte smlouvu s Vojenskou pojišťovnou, Průmyslovou pojišťovnou nebo Pojišťovnou Škoda, budete mít diagnostiku a fyzioterapii se slevou).

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení hýždí vsedě

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Protažení hýždí ve stoje

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení hýždí ve stoje

Protažení hýždí ve stoje

youtube Protažení hýždí vsedě

Protažení hýždí vsedě

Vaše otázky a odpovědi

Blokáda bederní páteře

Otázka: Dobrý den, mám takový problém.už asi pátý den mě strašně bolí nohy od stehen až ke kotníkům. Asi před třemi týdny jsem byla na obstřicích zad, myslíte že i nyní je problém stále od zad? Záda občas stále pobolívají,…

Bolest kolen po operaci menisku a artróza III. stupně

OTÁZKA: Dobrý den,přítel je rok po operaci, má nadváhu a často si stěžuje, že ho bolí kolena. Na můj popud, aby začal běhat, říká, že ho kolena při běhu moc bolí, i když žádnou další operaci ani vadu nemá a…

Rahabilitace po operaci

OTÁZKA: Po operaci kyčelního kloubu-zůstává pacient nějakou dobu v nemocnici. Až když pacienta nemocnice bude propouštět-jede pacient přímo do svého bydliště a rehabilitaci může uskutečnit třeba až po půl roku,nebo po propuštění z nemocnice je převezen do rehabilitačního střediska na…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení