Bolest kolene ve vyšším věku

Otázka

dobrý den,
je mi 71 let a před třemi lety jsem měla úraz kolene. V současné době, kdy jsem si doslova vynutila mgn. rezonanci (prasklina menisku aj. nálezy), mi lékaři nedoporučili artroskopii, že prý je to normální stav v mém věku.

Bohužel koleno mě bolí při silnějším nášlapu, nejsem si jistá při chůzi. Jedinou terapii, kterou mi předepsali, byly proudy a po nich mi bylo ještě hůř tak jsem to skončila.

Myslíte, že byste mi zlepšili můj stav? Musím ještě dodat, že nesmím magnety. Ale než se objednám, je to přece jen daleko, chci se zeptat, co zhruba byste mi mohli doporučit a jaké by byly náklady? Vím, že zdraví se nedá zaplatit, bohužel jsem jenom zcela osamělá důchodkyně.

Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,
velmi záleží na konkrétním nálezu, tzn. nález z MR, fyzioterapeutické vyšetření (rozsah hybnosti, bolestivost, rozvoj svalstva, které kolenní kloub stabilizuje atd.). Některé lomy menisku nejsou bohužel v dnešní době řešitelné jinak, než operačně.

V jiných případech lze aplikovat fokusovanou rázovou vlnu a fyzioterapeutickými postupy pracovat na zvýšení svalové síly, popř. lze koleno stabilizovat pomocí kineziotapu a dalších technik. Pokud Vás lékaři vzhledem k věku nechtějí operovat, fokusovaná rázová vlna by mohla zmírnit nepříjemné projevy jako je bolestivost a omezená pohyblivost, nicméně nejedná se o odstranění příčiny a proto může být efekt poněkud nejistý.

Bohužel se velmi těžko bez diagnostiky odhaduje, co bychom dokázali udělat pro Vás. Pokud byste měla zájem, je možno vzít s sebou výsledky MR a objednat se ke konzultaci, která by Vás stála 900 Kč (v případě, že máte smlouvu s Vojenskou pojišťovnou, Průmyslovou pojišťovnou nebo Pojišťovnou Škoda, budete mít diagnostiku a fyzioterapii se slevou).

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení hýždí vsedě

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Protažení hýždí ve stoje

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení hýždí vsedě

Protažení hýždí vsedě

youtube Protažení hýždí ve stoje

Protažení hýždí ve stoje

Vaše otázky a odpovědi

Syndrom kostrče a pánevního dna

OTÁZKA: Dobrý den, již od zimy mám problém s tím, že mě bolí v podbřišku. Je pravda, že jsem párkrát spadla na snowboardu na zadek a dost to dlouho bolelo. Absolvovala jsem vyšetření na gynekologii, urologii i gastroskopii, vše negativní,…

Golfový loket a jeho léčba

Otázka: Dobrý den,prosím Vás o názor. Již delší dobu se léčím s golfovým loktem, léčba je injekční. Nicméně ruka mě stále bolí a natéká od lokte směrem k prstům. Můžete mi nějak pomoci? Děkuji. Odpověď: Dobrý den,podstatou léčby tohoto problému…

Bolest a píchání v oblasti úponu Achillovy šlachy

OTÁZKA: Dobrý den,již delší dobu trpím bolestmi/pícháním v oblasti úponu achillovky. Ze začátku to bylo jen občas, zejména při přitažení špičky, není je to i při běžné chůzi a můj stav se zhoršuje a začal se projevovat i na jiných…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení