Bolesti obou kolen

OTÁZKA:

Dobrý den,

mám problém s kolenem. Začala mě bolet obě kolena, ale nyní přetrvává bolest pouze v levém. Když stojím, je vše v pořádku. Problém nastává, když mám koleno delší dobu pokrčené a ustává, když nohu natáhnu. Ne však ale zcela, poté mám problém například s krokem do schodů a do kolene se nemohu pořádně opřít. Při natahování mi v koleni lehce lupne pod čéškou (mám alespoň takový pocit).

Tento problém mívám každoročně a velice podobnou bolest i v rameni. Kupříkladu když usnu na boku, občas se probudím s velkou bolestí v rameni. Rameno mě teď ale netrápí.

Dále mě občas bolí klouby na rukou a nemohu pevně stisknout, ale to spíše v zimě. Doktor mě poslal na nějaké testy artrózy ale nic se nezjistilo. Je mi 25 let.

Díky.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

zřejmě se bude jednat o femoropatellární syndrom, který vzniká na podkladě svalové nerovnováhy, kdy jeden sval je ve zvýšeném napětí a tlačí čéšku do výrazného kontaktu se stehenní kostí, což se projevuje bolestí v ohybu, lupnutím pod čéškou, bolestí při chůzi do schodů, atd. Doporučuji navštívit fyzioterapii, odstranit svalové dysbalance, nácvik správného postavení kloubů dolní končetiny atd., popřípadě pokud se najdou nějaké zánětlivé změny v okolních vazech pak aplikaci fokusové rázové vlny. Časem může dojít ke dřívějšímu vzniku artrotických degenerativních změn v kloubu, což je myslím, škoda, když se to dá řešit včas.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika
www.fyzioklinika.cz

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení hýždí vsedě

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Protažení hýždí ve stoje

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení hýždí vsedě

Protažení hýždí vsedě

youtube Protažení hýždí ve stoje

Protažení hýždí ve stoje

Vaše otázky a odpovědi

Léčba entezopatie

Otázka Dobrý den,lékař mi napsal na doporučení "entezopatie" - léčí se i u vás? Hradí to pojišťovna MV? Jak postupovat, abych se dostala to péče na Fyziokliniku?Děkuji za odpověď. Odpověď Dobrý den,je možné se k nám objednat na léčbu entezopatie,…

Spondylóza

Otázka: Dobrý den, je mi 41 let a zjistili mi výraznou spondylozu s osteofytickou reakcí, chci se zeptat, jaké cviky z vaší nabídky můžu cvičit, aby mi neublížily. Děkuji. Odpověď: Dobrý den, zkoušejte cvičit cviky na hluboký stabilizační systém, odkaz…

Citlivé holenní kosti

Otázka Dobrý den,poslední dobou cítím holení kosti na noze, jako kdybych si na tu kost sahal. Nikdy jsem takové pocity neměl.Nevíte co může tuto citlivost způsobovat? Odpověď Dobrý den,může jít o zánět okostice (obalu svalu) je snadno zjistitelný na ultrazvukovém…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení