Bolestivý podbřišek a třísla

Otázka č. 1

Dobrý den

Mám problém už asi třičtvrtě roku s bolestmi v tříslech a podbřišku. Byl jsem 2 krát na chirurgii na ultrazvuku, zda nemám kýlu. Kýla byla i na druhý pokus vyloučena. Pak jsem byl zaslán k vyhlášenému neurologovi, který mě odblokoval v oblasti bederní páteře. Po měsíci se nic nezlepšilo a udělal to znovu. Po dalším měsíci se opět nic nezlepšilo a i po mobilizaci a rehabilitaci mne třísla stále bolí.

Pan doktor mě poslal na CT které také nic neodhalilo a tím jsem u pana doktora skončil. Při kopnutí do míče mne jakoby píchne v břichu a při jen lehké zátěži nemohu bolestí nohu ani zvednout. Nejhorší je, že už se to táhne takovou dobu a pořád nevím co mě to vlastně bolí.

Můžete mi nějak poradit, kterého specializovaného lékaře, nebo kdo by mi mohl v této věci nějak pomoci?
Děkuji mockrát za odpověď

Odpověď č. 1

Dobrý den,
doporučila bych Vám návštěvu odborného fyzioterapeuta, který používá Mojžíšovu metodu. Je vhodná pro odstranění svalového napětí a součástí je také mobilizace kostrče a žeber. Ideální je ještě v kombinaci s Rázovou vlnou, ale bohužel se domnívám, že na Moravě jsou zařízení jen s Radiální Rázovou vlnou, která je povrchová a problém tedy úplně neřeší. Vhodnější je Fokusovaná Rázová vlna, která proniká do hluboko uložené tkáně, kam se Radiální Rázová vlna nedostane. 

Na naší klinice řešíme problém komplexně v kombinaci Fokusované i Radiální Rázové vlny a V-actoru, aby byla léčba co nejúčinnější.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Otázka č. 2 

Dobrý den

Do Prahy by bylo možné se dostat, ale myslím že to není otázka jednoho dne že to chce asi delší čas. Co myslíte?

Odpověď č. 2

Dobrý den,
v první řadě jde o podrobnou diagnostiku, tzv. komplexní kineziologický rozbor, na základě kterého lze usuzovat na konkrétní dysbalance vzniklé na pohybovém aparátu a způsobující bolest. V rámci tohoto vyšetření by Vám měl fyzioterapeut ukázat, jak cvičit tak, abyste dysbalance minimalizoval.

V případě, že by se fyzioterapeut rozhodl pro započetí léčby rázovou vlnou, měl byste počítat cca. se 4-5 návštěvami v rozestupu 7-10 dní. Rázová vlna by měla smysl tehdy, pokud by bylo svalstvo v oblasti pánve zatuhlé. Povolením měkkých tkání se zvyšuje možnost mobilizace do fyziologické polohy. 

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Mojžíšová - uvolnění hýždí a pánevního dna

Korekce postavení pánve vleže na břiše Co je cílem cvičení…

Mojžíšová - "Letadlo" - Varianta pro hrudní páteř

Co je cílem cvičení: mobilizace do rotace otevření hrudníku protažení…

Mojžíšová - Protažení do dálky

Co je cílem cvičení: protažení svalů kolem celé páteře a…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Mojžíšová - Na všech 4 - Písmeno C - Varianta pro bederní páteř

Mojžíšová - Na všech 4 - Písmeno C - Varianta pro bederní páteř

youtube Mojžíšová - Na všech 4 - Písmeno C - Varianta pro krční páteř

Mojžíšová - Na všech 4 - Písmeno C - Varianta pro krční páteř

youtube Mojžíšová - Kočičí hřbet - Varianta pro bederní páteř

Mojžíšová - Kočičí hřbet - Varianta pro bederní páteř

Vaše otázky a odpovědi

Karpální tunely

Otázka: Dobrý den, poskytujete i léčbu karpálních tunelů? Děkuji. Odpověď: Dobrý den,ano, léčbu karpálních tunelů poskytujeme. Řešíme je v rámci fyzioterapie různými metodami uvolňování oblasti zápěstí. Zároveň, pokud je již v místě vytvořen zánět, je velmi účinná terapie fokusovanou rázovou…

Bolest ramene a lopatky po luxaci ramene

OTÁZKA: Dobrý den,měla bych na Vás dotaz. Mám po luxaci ramene bolesti na lopatce. Na rehabilitace a magnetoterapii chodím. Rozsah pohybu se lepší, ale bolest přes den stále přetrvává , v noci není a při cvičení se rameno zvedá i…

Jízda autem po TEP kyčle

otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat, kdy mohu opět začít jezdit autem. Byla jsem na operaci (v dubnu) a na následné kontrole po dvou měsících (v červnu). Lékař mi povolil zátěž na 1/3 a popravdě moc nerozumím tomu, co to…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení