Bolestivý podbřišek a třísla

Otázka č. 1

Dobrý den

Mám problém už asi třičtvrtě roku s bolestmi v tříslech a podbřišku. Byl jsem 2 krát na chirurgii na ultrazvuku, zda nemám kýlu. Kýla byla i na druhý pokus vyloučena. Pak jsem byl zaslán k vyhlášenému neurologovi, který mě odblokoval v oblasti bederní páteře. Po měsíci se nic nezlepšilo a udělal to znovu. Po dalším měsíci se opět nic nezlepšilo a i po mobilizaci a rehabilitaci mne třísla stále bolí.

Pan doktor mě poslal na CT které také nic neodhalilo a tím jsem u pana doktora skončil. Při kopnutí do míče mne jakoby píchne v břichu a při jen lehké zátěži nemohu bolestí nohu ani zvednout. Nejhorší je, že už se to táhne takovou dobu a pořád nevím co mě to vlastně bolí.

Můžete mi nějak poradit, kterého specializovaného lékaře, nebo kdo by mi mohl v této věci nějak pomoci?
Děkuji mockrát za odpověď

Odpověď č. 1

Dobrý den,
doporučila bych Vám návštěvu odborného fyzioterapeuta, který používá Mojžíšovu metodu. Je vhodná pro odstranění svalového napětí a součástí je také mobilizace kostrče a žeber. Ideální je ještě v kombinaci s Rázovou vlnou, ale bohužel se domnívám, že na Moravě jsou zařízení jen s Radiální Rázovou vlnou, která je povrchová a problém tedy úplně neřeší. Vhodnější je Fokusovaná Rázová vlna, která proniká do hluboko uložené tkáně, kam se Radiální Rázová vlna nedostane. 

Na naší klinice řešíme problém komplexně v kombinaci Fokusované i Radiální Rázové vlny a V-actoru, aby byla léčba co nejúčinnější.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Otázka č. 2 

Dobrý den

Do Prahy by bylo možné se dostat, ale myslím že to není otázka jednoho dne že to chce asi delší čas. Co myslíte?

Odpověď č. 2

Dobrý den,
v první řadě jde o podrobnou diagnostiku, tzv. komplexní kineziologický rozbor, na základě kterého lze usuzovat na konkrétní dysbalance vzniklé na pohybovém aparátu a způsobující bolest. V rámci tohoto vyšetření by Vám měl fyzioterapeut ukázat, jak cvičit tak, abyste dysbalance minimalizoval.

V případě, že by se fyzioterapeut rozhodl pro započetí léčby rázovou vlnou, měl byste počítat cca. se 4-5 návštěvami v rozestupu 7-10 dní. Rázová vlna by měla smysl tehdy, pokud by bylo svalstvo v oblasti pánve zatuhlé. Povolením měkkých tkání se zvyšuje možnost mobilizace do fyziologické polohy. 

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Mojžíšová - Podsazení pánve

Co je cílem cvičení: posílení břišních a hýžďových svalů uvolnění…

Mojžíšová - "Letadlo" - Varianta pro krční páteř

Co je cílem cvičení: mobilizace do rotace otevření hrudníku protažení…

Mojžíšová - Klubíčko

Co je cílem cvičení: povolení oblasti beder a pánevního dna

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Mojžíšová - Kočičí hřbet - Varianta pro bederní páteř

Mojžíšová - Kočičí hřbet - Varianta pro bederní páteř

youtube Mojžíšová - Protažení do dálky

Mojžíšová - Protažení do dálky

youtube Mojžíšová - Kočičí hřbet - Varianta pro krční páteř

Mojžíšová - Kočičí hřbet - Varianta pro krční páteř

Vaše otázky a odpovědi

Průběh léčby patní ostruhy

Otázka Dobrý den,dnes mi po měsíci trvajících potíží diagnostikovali začínající patní ostruhu. Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s léčením tohoto problému rázovou vlnou a popřípadě odhad počtů aplikací.Lze odhadnout za jakou dobu od aplikace je možné očekávat zlepšení…

Úraz kotníku

OTÁZKA: Dobrý den,v práci jsem špatně upadl na kotník - bolestivě. Rentgen byl bez zlomeniny, nedostal jsem žádnou fixaci, nyní po 3 týdnech pociťuji při chůzi tahavou bolest. Lékařka mě uschopnila, ale s nohou spokojený nejsem. Může se jednat o…

Zvážení plastiky LCA

OTÁZKA:  Dobrý den,moc Vás prosím o radu. Jsem po ASK kolene (genus I.dx, operace) - zprávě moc nerozmím: "Chrupavka pately gr II-III debridement. Dekortikace med.hrany pately a med.kapsulorafie. Laese med.menisku - pomenisectomii parakapsulárně v zadní polovině 1-2 mm zhoršené kvality,…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení