Cviky na bolest v bedrech

Otázka

Dobrý den,
již 4 měsíce mě bolí záda v bedrech. Nemohu se zaklonit dozadu, někdy to více bolí na pravé straně směrem nahoru. Můj dojem je, že mám asi zkrácené hluboké svaly, mám hypermobilitu páteře a dost na to trpím., nebo nějakou blokádu? nevím.

Doktorka mi napsala RHB reflexní masáže ale nepomáhá to. Zakázala mi cvičit, ale já když necvičím tak se mi zkracují svaly a bolí záda. Nevím co mám dělat, nebo kam jít.

Můžete mi doporučit nějaké cviky na uvolnění svalů?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
vzhledem k Vašemu popisu mi není úplně jasné, proč Vám lékařka nedoporučila cvičit (v globálu). Doporučila bych vzít lékařské zprávy a vyhledat fyzioterapeuta, který Vás komplexně vyšetří (komplexní kineziologický rozbor) a na základě tohoto cvičení rozhodne, které cviky by byly pro Vás vhodné a kterým byste se měla vyhnout. V případě, že jsou Vaše potíže zapřičiněny blokací, měl by Vám fyzioterapeut umět pomoci (uvolnění a mobilizace obratlů do fyziologické polohy).

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Fyzioterapeutická technika ulevující od bolesti v oblasti pánve a beder

Ukázka fyzioterapeutické techniky, tzv. trakce bederní páteře ve flexi, kterou…

Zvýšení hybnosti (mobilizace) bederní páteře s fyzioterapeutem

Přinášíme Vám ukázku , kterou provádíme při akutním ústřelu a…

Protažení čtyřhranného svalu bederního

Tento cvik je vhodný, trápí-li Vás bolesti beder či kyčelního…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení svalů beder, kyčlí a stehen

Protažení svalů beder, kyčlí a stehen

youtube Protažení při bolesti zad pro uvolnění bederní a hrudní páteře

Protažení při bolesti zad pro uvolnění bederní a hrudní páteře

youtube Protažení hýždí vsedě

Protažení hýždí vsedě

Vaše otázky a odpovědi

Otoky po onkologické operaci

Otázka: Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o konzultaci ohledně mého pooperačního stavu. Uvedu vás stručně do mé situace: Podrobil jsem se operaci radikální prostatektomie z důvodu maligního nádoru. Operace proběhla v pořádku, v současné době probíhá hormonální…

Cviky na zkrácené svalstvo

Otázka Dobrý den,obracím se na Vás s dotazem. Mám sedmiletého syna, který chodí prvním rokem do klubové předpřípravky plavání. Trenér nám řekl, že má zkrácené svaly na HK i DK a je nutné s ním cvičit a protahovat je. Nevím…

Blokáda SI

OTÁZKA: Dobrý den, mám přesné projevy blokády pravého SI dle vašeho popisu.Nemohu běhat a při ležení na tvrdé podložce mě bolí pravá křížo-kyčelní oblast páteře.Můj fyzioterapeut to řešil jednorázovým uvolněním a následným "vytáhnutím" SI do správné polohy.Po prvním zákroku se…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení