Cviky na bolest v bedrech

Otázka

Dobrý den,
již 4 měsíce mě bolí záda v bedrech. Nemohu se zaklonit dozadu, někdy to více bolí na pravé straně směrem nahoru. Můj dojem je, že mám asi zkrácené hluboké svaly, mám hypermobilitu páteře a dost na to trpím., nebo nějakou blokádu? nevím.

Doktorka mi napsala RHB reflexní masáže ale nepomáhá to. Zakázala mi cvičit, ale já když necvičím tak se mi zkracují svaly a bolí záda. Nevím co mám dělat, nebo kam jít.

Můžete mi doporučit nějaké cviky na uvolnění svalů?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
vzhledem k Vašemu popisu mi není úplně jasné, proč Vám lékařka nedoporučila cvičit (v globálu). Doporučila bych vzít lékařské zprávy a vyhledat fyzioterapeuta, který Vás komplexně vyšetří (komplexní kineziologický rozbor) a na základě tohoto cvičení rozhodne, které cviky by byly pro Vás vhodné a kterým byste se měla vyhnout. V případě, že jsou Vaše potíže zapřičiněny blokací, měl by Vám fyzioterapeut umět pomoci (uvolnění a mobilizace obratlů do fyziologické polohy).

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení hýžďových svalů ve stoje

Tento cvik je vhodný k protažení hýžďových svalů. Svaly hýždí…

Uvolnění beder - kolébka na overballu

Tento cvik je vhodný u lidí, kteří mají obtíže v…

Protažení hýždí ve stoje

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Fyzioterapeutická technika ulevující od bolesti v oblasti pánve a beder

Fyzioterapeutická technika ulevující od bolesti v oblasti pánve a beder

youtube Zvýšení hybnosti (mobilizace) bederní páteře s fyzioterapeutem

Zvýšení hybnosti (mobilizace) bederní páteře s fyzioterapeutem

youtube Protažení hýždí ve stoje

Protažení hýždí ve stoje

Vaše otázky a odpovědi

Tříštivá zlomenina hlezna

OTÁZKA: Dobrý den,jsem diabetik typu 1 LADA s neuropatií dolních končetin. Před týdnem jsem si na lyžích způsobila tříštivou zlomeninu hlezna Weber B. Prosím o informaci, zda je rázová vlna vhodná pro následnou rehabilitaci. Počítám s dlouhodobou léčbou.Děkuji. ODPOVĚĎ: Dobrý…

Vyhřezlá ploténka krční páteře

Otázka: Dobrý den.Asi 1/2 roku mám vyhřezlou ploténku krční páteře. Lékař vyhodnotil, že lze operaci odložit, ale že bude zřejmě nutná. Já se ale operace velice obávám pro možné následky. Je možné podstoupit jiný způsob řešení mého problému? Zatím mám…

Blokáda SI skloubení

OTÁZKA: Dobrý den,již 14 dní mám problém v oblasti bederní části zad. Zprvu se bolest projevovala právě v oblasti beder a neschopní se ohnout k levé noze. Používal jsem Voltarenové náplasti, hřejivou mast atd. Bolest polevila ale přesunula se do…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení