Cviky na bolest v bedrech

Otázka

Dobrý den,
již 4 měsíce mě bolí záda v bedrech. Nemohu se zaklonit dozadu, někdy to více bolí na pravé straně směrem nahoru. Můj dojem je, že mám asi zkrácené hluboké svaly, mám hypermobilitu páteře a dost na to trpím., nebo nějakou blokádu? nevím.

Doktorka mi napsala RHB reflexní masáže ale nepomáhá to. Zakázala mi cvičit, ale já když necvičím tak se mi zkracují svaly a bolí záda. Nevím co mám dělat, nebo kam jít.

Můžete mi doporučit nějaké cviky na uvolnění svalů?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
vzhledem k Vašemu popisu mi není úplně jasné, proč Vám lékařka nedoporučila cvičit (v globálu). Doporučila bych vzít lékařské zprávy a vyhledat fyzioterapeuta, který Vás komplexně vyšetří (komplexní kineziologický rozbor) a na základě tohoto cvičení rozhodne, které cviky by byly pro Vás vhodné a kterým byste se měla vyhnout. V případě, že jsou Vaše potíže zapřičiněny blokací, měl by Vám fyzioterapeut umět pomoci (uvolnění a mobilizace obratlů do fyziologické polohy).

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení zevní strany stehna vleže na boku

U svalů dolních končetin dochází často k nedostatečnému protahování ke…

Metoda Kaltenborn - cvičení na dolní obratle bederní páteře - segment L3 - L5

Automobilizační cvičení pro dolní obratle bederní páteře - segment L3…

Protažení hýždí ve stoje

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení svalů beder, kyčlí a stehen

Protažení svalů beder, kyčlí a stehen

youtube Mobilizace páteře “pružením vidličkou”

Mobilizace páteře “pružením vidličkou”

youtube Protažení zevní strany stehna vleže na boku

Protažení zevní strany stehna vleže na boku

Vaše otázky a odpovědi

Blokáda obratlů

Otázka: Dobrý den,usnula jsem ve vlaku v dost strnulé poloze a od té doby mám bolesti zad střílející na na levé straně "po lampasu", chodit mohu, sedím na podložce, na balonu a na klekačce (střidavě). Na RTG mi bylo oznámeno…

RTG kolene - vysvětlení pojmů

Otázka: Dobrý den,silně mne bolelo koleno a jamka zezadu kolene a nemohla jsem koleno ohnout. Byla jsem na RTG s výsledkem: kostní struktura pravidelná, kl. štěrbina jen lehce zúžená, kl. plochy facetované, přihrocení eminentia intercondylica, bez osteofytů, v boční projekci…

Bolest nohou při běhu

OTÁZKA: Dobrý den.Při běhu se začala ozývat tupá bolest v horní přední části nohy, asi 15-20 cm pod třísly. U chůze, či cyklistice tento problém nepociťuji. Můžete poradit, zda jde o svalový problém, ev. doporučit cviky, či bolest vychází již…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení