Cviky na bolest v bedrech

Otázka

Dobrý den,
již 4 měsíce mě bolí záda v bedrech. Nemohu se zaklonit dozadu, někdy to více bolí na pravé straně směrem nahoru. Můj dojem je, že mám asi zkrácené hluboké svaly, mám hypermobilitu páteře a dost na to trpím., nebo nějakou blokádu? nevím.

Doktorka mi napsala RHB reflexní masáže ale nepomáhá to. Zakázala mi cvičit, ale já když necvičím tak se mi zkracují svaly a bolí záda. Nevím co mám dělat, nebo kam jít.

Můžete mi doporučit nějaké cviky na uvolnění svalů?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
vzhledem k Vašemu popisu mi není úplně jasné, proč Vám lékařka nedoporučila cvičit (v globálu). Doporučila bych vzít lékařské zprávy a vyhledat fyzioterapeuta, který Vás komplexně vyšetří (komplexní kineziologický rozbor) a na základě tohoto cvičení rozhodne, které cviky by byly pro Vás vhodné a kterým byste se měla vyhnout. V případě, že jsou Vaše potíže zapřičiněny blokací, měl by Vám fyzioterapeut umět pomoci (uvolnění a mobilizace obratlů do fyziologické polohy).

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení zevní strany stehna vleže na boku

U svalů dolních končetin dochází často k nedostatečnému protahování ke…

Protažení svalů beder, kyčlí a stehen

Antigravitační PIR bedrokyčelního svalu - jedná se o cvičení k…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení zevní strany stehna vleže na boku

Protažení zevní strany stehna vleže na boku

youtube Protažení hýždí vsedě

Protažení hýždí vsedě

youtube Fyzioterapeutická technika ulevující od bolesti v oblasti pánve a beder

Fyzioterapeutická technika ulevující od bolesti v oblasti pánve a beder

Vaše otázky a odpovědi

Skolióza

OTÁZKA: Dobrý den, má přítelkyně věk 52let, skolióza od narození.Dříve bez nějakých bolestí. Nyní 7 měsíců intenzivní, silné, bolesti ramen, více levého, přecházející do celých rukou. Bolesti zad a krční páteře. Hledám odbornou pomoc. Analgetika nezabírají. Přes velkou bolest se…

Omezená hybnost ramene

Otázka: Dobrý den,mám problém s omezenou hybností a bolestivostí levého ramena. Je mi 55 let, jsem poměrně aktivní, víc než 10 let cvičím jógu, chodím plavat, lyžuji, jezdím na kole. Loni v listopadu mě noční bolesti ramene dohnaly k návštěvě…

Léčba tenisového loktu po prodělané rakovině prsu

OTÁZKA: Dobrý den,mám tenisový loket, bohužel na ruce, na které mám odstraněné podpažní uzliny kvůli rakovině prsu. Je nějaká schůdná terapie i pro mne, teda taková, která by nezpůsobila lymfatický otok?Děkuji za odpověď. ODPOVĚĎ: Dobrý den, nepíšete, jak je to…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení