Fraktura hlezenního kloubu

OTÁZKA:

Dobrý den,

zlomila jsem si hlezenní kloub. Jedná se vlastně o vícefragmentovou frakturu. Provedli mi v celkové anestezii Os talu a dali mi tam dva šrouby. Po tří měsíčním nedošlapu jsem pak začala cvičit pomocí rehabilitace, ale kámen úrazu je, že problémy s chůzí mám neustále.Chybí mi pořád 10 procent ohybu (DF: 5, PF: 60). Šrouby mi nevadí, takže mi tam zůstanou.
Na kontole mi bylo navrhnuto ASK hlezenního kloubu. Prosím, chci se zeptat, zda když to oddálím, bude se to zhoršovat nebo to rozchodím? Pracuji už měsíc při dost těžkých podmínkách jako dojička a ošetřovatelka dobytka, takže nelehká práce, ale zaměstnání změnit nemůžu. Bolesti mám prořád, chůze vázne a musím stále chodit, jinak mi tuhne noha. Je mi 34 let, takže bych chtěla znovu naplno chodit.

Moc děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

jednoznačně doporučuji pravidelné lymfodrenáže. S těmi je vhodné začít již několik dní po operaci, bohužel pacienti nejsou dostatečně instruováni. V průběhu lyfmodrenáží rychleji dochází k regeneraci měkkých tkání, lymfa v prostorách kloubu a okolí nezůstává a nemá tedy možnost fibrotizovat. Vámi popisovaný problém je jasně poruchou lymfatického systému. Doporučuji lymfodrenáž 2x-3x v týdnu po dobu cca 3 týdnů a následně 1x v týdnu. Hybnost kotníku by se měla upravit do normálu (pokud nebude fyzicky vadit osteosyntéza "šrouby")

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika
www.fyzioklinika.cz

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Přenášení váhy ze špiček na paty

Cvičení při chronických žilních onemocněních a na protažení lýtek a…

Protažení lýtka a Achillovy šlachy

Tento cvik důkladně protáhne lýtkový sval a Achillovu šlachu. Provádějte…

Procvičování lýtkového svalstva vleže na zádech

Cvičení je vhodné při chronických žilních onemocněních či v rámci…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Procvičování lýtkového svalstva vleže na zádech

Procvičování lýtkového svalstva vleže na zádech

youtube Přenášení váhy z jedné nohy na druhou

Přenášení váhy z jedné nohy na druhou

youtube Protažení lýtkového svalu a aktivace předního stehenního svalu - propnutí kolene vleže na břiše

Protažení lýtkového svalu a aktivace předního stehenního svalu - propnutí kolene vleže na břiše

Vaše otázky a odpovědi

Bolesti kolene a kyčle

OTÁZKA: Dobrý den,asi v 16 letech mi při stání "vyskočil" kolenní kloub a hned zase zapadl zpět, ale několik týdnů mě koleno bolelo. Během let se mi, aniž bych měla nějaký úraz, bolest kolene občas vrací. Před pěti lety jsem…

Příznaky zmrzlého ramene

Otázka: Dobry den.Proběhla léčba fyzioterapie, různé rehabilitace a mam podstoupit operaci ramene.Po přečtení příznaků zmrzlého ramene mam pocit, že i já mám tyto potíže. Odpověď: Dobrý den,pokud by jste chtěla, můžeme úspěšnost léčby fokusovanou rázovou vlnu u Vás zkusit, Vzhledem…

Chůze s berlemi po TEP kolene

Otázka:  Dobrý den, prosím o radu v případě mé TEP kolene začátkem května letošního roku. V současné době koleno pobolívá, otéká po cvičení a chůzi. Lékař mi sdělil, že chůzi o berlích si můžu sama určit jak dlouho mám s…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení