Fraktura hlezenního kloubu

OTÁZKA:

Dobrý den,

zlomila jsem si hlezenní kloub. Jedná se vlastně o vícefragmentovou frakturu. Provedli mi v celkové anestezii Os talu a dali mi tam dva šrouby. Po tří měsíčním nedošlapu jsem pak začala cvičit pomocí rehabilitace, ale kámen úrazu je, že problémy s chůzí mám neustále.Chybí mi pořád 10 procent ohybu (DF: 5, PF: 60). Šrouby mi nevadí, takže mi tam zůstanou.
Na kontole mi bylo navrhnuto ASK hlezenního kloubu. Prosím, chci se zeptat, zda když to oddálím, bude se to zhoršovat nebo to rozchodím? Pracuji už měsíc při dost těžkých podmínkách jako dojička a ošetřovatelka dobytka, takže nelehká práce, ale zaměstnání změnit nemůžu. Bolesti mám prořád, chůze vázne a musím stále chodit, jinak mi tuhne noha. Je mi 34 let, takže bych chtěla znovu naplno chodit.

Moc děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

jednoznačně doporučuji pravidelné lymfodrenáže. S těmi je vhodné začít již několik dní po operaci, bohužel pacienti nejsou dostatečně instruováni. V průběhu lyfmodrenáží rychleji dochází k regeneraci měkkých tkání, lymfa v prostorách kloubu a okolí nezůstává a nemá tedy možnost fibrotizovat. Vámi popisovaný problém je jasně poruchou lymfatického systému. Doporučuji lymfodrenáž 2x-3x v týdnu po dobu cca 3 týdnů a následně 1x v týdnu. Hybnost kotníku by se měla upravit do normálu (pokud nebude fyzicky vadit osteosyntéza "šrouby")

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika
www.fyzioklinika.cz

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení lýtka a Achillovy šlachy

Tento cvik důkladně protáhne lýtkový sval a Achillovu šlachu. Provádějte…

Procvičování lýtkového svalstva vleže na zádech

Cvičení je vhodné při chronických žilních onemocněních či v rámci…

Přenášení váhy ze špiček na paty

Cvičení při chronických žilních onemocněních a na protažení lýtek a…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Procvičování kotníků vleže na zádech - kroužky

Procvičování kotníků vleže na zádech - kroužky

youtube Protažení lýtka a Achillovy šlachy - modifikace na schodu

Protažení lýtka a Achillovy šlachy - modifikace na schodu

youtube Přenášení váhy z jedné nohy na druhou

Přenášení váhy z jedné nohy na druhou

Vaše otázky a odpovědi

Léčba patní ostruhy

OTÁZKA: Dobrý den,mám patní osruhu a lékař mě poslal na laser. Ptám se, zda ho můžu vynechat a rovnou jít na ozářeni paty. Lékař mi řekl, ze se mají nejdříve využít méně škodlivé zákroky a pak teprve přejít na poslední…

Bolesti kolenních vazů z přetížení

OTÁZKA: Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda nemáte tušení, co může způsobovat bolesti na vnější a vnitřní straně kolene? Bolest citím pouze pokud je koleno v 90°- 180 ° a zatlačím na chodidlo, které je zrovna buď v nějaké rotaci…

Léčba patní ostruhy ve FYZIOklinice

Otázka: Dobrý den.Prosím o informaci, zda je možné u vás ošetřit/vyléčit „ostruhu patní kosti“? Velikost cca. 8 mm. K dispozici je rentgenový snímek.Děkuji  Odpověď: Dobrý den,ano, tento problém obvykle řešíme pomocí rázových vln, které se zdají v této problematice jako…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení