Fraktura hlezenního kloubu

OTÁZKA:

Dobrý den,

zlomila jsem si hlezenní kloub. Jedná se vlastně o vícefragmentovou frakturu. Provedli mi v celkové anestezii Os talu a dali mi tam dva šrouby. Po tří měsíčním nedošlapu jsem pak začala cvičit pomocí rehabilitace, ale kámen úrazu je, že problémy s chůzí mám neustále.Chybí mi pořád 10 procent ohybu (DF: 5, PF: 60). Šrouby mi nevadí, takže mi tam zůstanou.
Na kontole mi bylo navrhnuto ASK hlezenního kloubu. Prosím, chci se zeptat, zda když to oddálím, bude se to zhoršovat nebo to rozchodím? Pracuji už měsíc při dost těžkých podmínkách jako dojička a ošetřovatelka dobytka, takže nelehká práce, ale zaměstnání změnit nemůžu. Bolesti mám prořád, chůze vázne a musím stále chodit, jinak mi tuhne noha. Je mi 34 let, takže bych chtěla znovu naplno chodit.

Moc děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

jednoznačně doporučuji pravidelné lymfodrenáže. S těmi je vhodné začít již několik dní po operaci, bohužel pacienti nejsou dostatečně instruováni. V průběhu lyfmodrenáží rychleji dochází k regeneraci měkkých tkání, lymfa v prostorách kloubu a okolí nezůstává a nemá tedy možnost fibrotizovat. Vámi popisovaný problém je jasně poruchou lymfatického systému. Doporučuji lymfodrenáž 2x-3x v týdnu po dobu cca 3 týdnů a následně 1x v týdnu. Hybnost kotníku by se měla upravit do normálu (pokud nebude fyzicky vadit osteosyntéza "šrouby")

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika
www.fyzioklinika.cz

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení lýtka a Achillovy šlachy

Tento cvik důkladně protáhne lýtkový sval a Achillovu šlachu. Provádějte…

Přenášení váhy ze špiček na paty

Cvičení při chronických žilních onemocněních a na protažení lýtek a…

Procvičování lýtkového svalstva vleže na zádech

Cvičení je vhodné při chronických žilních onemocněních či v rámci…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení lýtka a Achillovy šlachy

Protažení lýtka a Achillovy šlachy

youtube Přenášení váhy z jedné nohy na druhou

Přenášení váhy z jedné nohy na druhou

youtube Protažení lýtkového svalu a aktivace předního stehenního svalu - propnutí kolene vleže na břiše

Protažení lýtkového svalu a aktivace předního stehenního svalu - propnutí kolene vleže na břiše

Vaše otázky a odpovědi

Bolesti nohou

OTÁZKA: Dobrý den,prosím Vás, již několik let si stěžuji na bolesti nohou. Hlavně když sedím a pak vstávám, tak mě bolí nohy od poloviny lýtek přes podkolenní jamky až do půli stehen na obou nohou. Dále mě brní prsty u…

Bolest trapézového svalu

OTÁZKA: Dobrý den,je mi 21 let a před 3 týdny jsem začal pracovat v kuchyni. Od té doby mě v průběhu práce začínají bolet trapézové svaly na levé i pravé straně. Myslíte si, že je to tím, že zvedám těžké…

Bolest třísel i po léčbě magnety a laserem

OTÁZKA: Dobrý den,asi před dvěma měsíci začaly mého syna bolet třísla. Chodili jsme na rehabilitace, prvně na magnety s cvičením (bolest se přesídlila z vnější strany na horní), pak jsme chodili na laser, syn měl pak 14 dní ješte počkat…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení