Ganglion

Otázka:

Dobrý den,

chci se zeptat ohledně Ganglionu – moderní léčby pomocí Fokusované rázové vlny. Mám ganglion na vnitřní straně předloktí, dle sono velikosti 5x9 mm, již po punkci a kortikoidech. Takže mě zajímá, jak rychle by bylo možné začít terapii a kolik cca sezení je nutné absolvovat.

Děkuji, hezký zbytek dne.

Odpověď:

Dobrý den,

pokud budete dodržovat režimová opatření ve smyslu svalové úlevy, měla byste čekat výrazné změknutí útvaru, nicméně ne v každém případě dojde k naprosté ztrátě (cca. 30%).
Počet opakování záleží velmi na reakci ganglionu. S léčbou lze začít prakticky ihned, pokud již uplynulo 7 týdnů od poslední kortikoidní injekce.

V případě zájmu o termín nás kontaktujte na čísle 606 404 804.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Automasáž

Otázka: Dobrý den, prosím, mohu automasáží podpořit například tenké střevo při celiakii nebo uvolnit ramena? Děkuji za odpověď. Odpověď: Dobrý den,ano můžete automasáží ovlivnit jak tenké střevo, tak ramena nebo trapézový sval. Důležité je, abyste uvolnění provedla správně, případně aby…

Natažené úpony po běhu

Otázka Dobrý den.Od 1.1. letošního roku jsem začal běhat. Každý druhý den asi 4km. Z počátku střídavě chůze-běh. Po měsíci mám bolesti na vnitřní straně levého kolene a dotykovou bolest někde pod menyskem na vnitřní straně. Při běhu se to…

Bolest zadní strany stehna

Otázka: Dobrý den,při rychlejším běhu nebo prudkým trhu levou nohou např. při plavání stylem motýlek se mi ozve bolest na zadní straně levého stehna. Už to mám delší dobu.Prudce se mi to zhoršilo, když jsem při plavání motýlka použil ploutve.…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení