Léčba erektilní dysfunkce rázovou vlnou

Otázka

Dobrý den.
Již asi rok na sobě pozoruji zhoršenou kvalitu ztopořeni penisu. Byl jsem u našeho pana doktora a ten říkal, že to je běh na dlouhou trať a předepsal mi na moje problémy pilulky, ale ty řeší jen kvalitu sexu na určitou dobu a neléčí samu podstatu problémů erektilní dysfunkce.
Prosím Vás, napište mi jak tato léčba (rázovou vlnou )probíhá a jak je úspěšná.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
metoda léčby erektilní dysfunkce Planární rázovou vlnou je účinná tam, kde se jedná o cévní příčinu, tedy nízkou průchodnost cév v oblasti topořivých tělísek (ty se zanáší především vlivem kuřáctví, hypertenze, zvýšené hladiny cholesterolu, věkem atd.). Abyste mohl zahájit léčbu planární rázovou vlnou, je nutné potvrzení od lékaře (urolog, androlog, nebo sexuolog).

Doporučila bych Vám tedy navštívit některé z uvedených pracovišť a absolvovat potřebná vyšetření, na základě kterých bude možné řešit příčinu a následnou léčbu.

Samotná léčba probíhá tak, že je klient instruován, jak uchopit penis tak, aby mohla terapeutka namířit hlavici rázové vlny do oblasti topořivých tělísek a aplikovat rázovou vlnu. Jednotlivé rázy jsou aplikovány především do oblasti topořivých tělísek penisu a žaludu, což jsou nejbohatěji cévně zásobené lokality. Před samotnou aplikací je nutno nanést vrstvu sonografického gelu, aby se rázy korektně přenášely do tkáně. Samotná léčba není bolestivá, klient ji může vnímat spíše jako jemné tikání.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Miminko nezvedá hlavičku

Otázka: Dobrý den,naší holčičce jsou dnes 3 měsíce a stále nemá snahu zvedat hlavičku, když je na bříšku (nepase koníčky) a hned hrozně brečí. Naše pediatrička nás posílá na rehabilitaci. Myslíte, že je nutné hned na ní jít, nebo ještě…

Bolest v tříslech a podbřišku po sportu

Otázka Dobrý den, je mi 31 let, hraji fotbal a jsem aktivní sportovec. Někdy v polovině října jsem po zápase cítil tlak v tříslech a když jsem zakašlal, tak mě bolelo i v podbříšku. Nikdy před tím jsem třísly problém neměl.…

Blokáda bederní páteře

OTÁZKA: Dobrý den, mám bolest kolem beder, už 14 dní, bolí to je když se zakloním, nevím zda je to jen ztuhlé, nebo to je skřípnutý nerv. Intenzivně tancuji. Chci se zeptat zda to přejde samo nebo se mám obrátit…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení