Meniskus

Otázka:

Dobrý den,

magnetickou rezonancí mi bylo zjištěno natržení menisku a byla mi doporučena artroskopická operace - sešití. Bohužel v současné době jsou veškeré operace odloženy a tak hledám i jiné možnosti. Jsem celkem aktivní sportovec, hodně jsem běhala, jezdím na kole a praktikovala jsem i jógu. Na doporučení lékaře jsem nyní pouze jezdila na kole, ale ostatní sporty mi chybí. Je možné při správném cvičení a tejpování dosáhnout nějakého zlepšení, tak abych mohla opět běhat? Budu ráda za jakoukoliv radu.
Koleno mě vlastně nebolí, jen se mi po běhání vytvářela bakerova cysta a tím jsem na celý problém přišla. Zkusím tedy vydržet dál bez běhu a snad se operace dočkám. Ještě jsem se chtěla zeptat, jaký názor máte na jógu, mohu ji s takto poraněným meniskem cvičit? Děkuji předem.

Odpověď:

Dobrý den, 

děkujeme za Váš dotaz. Pokud budete koleno tejpovat, používat ortézu a nebudete mít pocit blokace kolene, můžete sportovat jako doposud. Jen bych Vám doporučila omezit sporty, při kterých dochází k otřesům kolene (např. běh). Naopak vhodná je již zmíněná jízda na kole, plavání, bruslení, běžkování a další "klouzavé" druhy pohybu.
Jóga rovněž patří mezi vhodné pohybové aktivity, ale opět platí, že pouze pokud Vás koleno nebude při protahování a provádění cviků bolet.
Přeji pevné zdraví a snad se operace co nejdříve dočkat.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Oční jóga - Přeostřování

Oční jóga je ideální pro ty, kteří tráví většinu dne…

Lotosový sed - Padmásana

Co je cílem cvičení: zklidnění nervového systému výhodná pozice k…

Procvičování očních svalů - hodiny

Oční jóga je ideální pro ty, kteří tráví většinu dne…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení hýždí vsedě

Protažení hýždí vsedě

youtube Oční jóga - Zaostřování na prst

Oční jóga - Zaostřování na prst

youtube Jógová pozice strom - Vrkšásana

Jógová pozice strom - Vrkšásana

Vaše otázky a odpovědi

Léčba skokanského kolene rázovou vlnou

Otázka: Dobrý den,dlouho mě při chůzi, běhu ap. píchá v koleni, respektive na vnitřní straně kolene. Minulý týden se bolest významně zhoršila a koleno oteklo. Doktor diagnostikoval Enthesopatia p.a.t.1(?l?).dx. Myslím, že se tomu říká skokanské koleno, i když píchání cítím…

Zatuhlé svaly hrudní páteře

Otázka: Dobrý den, mám asi zatuhlý svaly hrudní páteře. Bolí a někdy pálí, ale už ne akutně. Mám hypermobilitu téměř všech kloubů, tudíž při cviku, který ukazujete, žádné napětí necítím. Ani při krčení nohou vleže k tělu napětí necítím. Je jiný cvik, který…

Bolest ramene po pádu

OTÁZKA: Dobrý den,spadl jsem asi z metrové výšky na pravé rameno. Po třech týdnech, kdy splaskl otok, stále pociťuji bolest v rameni, která vystřeluje až do předloktí. Bolest se hlásí i v noci. Rameno je citlivé při upažení.Co s tím?…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení