Mobilizace kostrče a žeber

Otázka

Dobrý den,
domnívám se, že dlouhodobě trpím syndromem kostrče způsobeným častou jízdou na kole a sedavým zaměstnáním. Bohužel dlouho jsem nebyl schopen si to diagnostifikovat a vyhledával pomoc u urologů, neurologů a nyní ke konci i u fyzioterapeuta, který mě však asi není schopen efektivně potíží zbavit. Rád bych se zeptal na možnost vyšetření příp. léčby ve Vaší klinice. Bylo by možné sjednat termín návštěvy? 

Za jakoukoliv odpověď budu velmi vděčný

Odpověď:

Dobrý den,
touto problematikou se zabýváme a rádi pomůžeme.
Při plánování návštěvy je třeba počítat se dvěma po sobě následujícími termíny. V rámci prvního dne byste byl komplexně vyšetřen a byla by provedena mobilizace kostrče a následující den je nezbytné zmobilizovat také žebra (funkčně propojeno), nicméně je doporučováno provádět s denním odstupem. V některých, indikovaných případech lze provést tento úkon v rámci jednoho dne, nicméně předem je vhodné počítat s oběma.

Můžete mi prosím zanechat svůj telefonní kontakt nebo mne kontaktovat na čísle 606 404 804, abych se s Vámi domluvila na konkrétním termínu?

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Mojžíšová - Uvolnění oblasti beder vleže na zádech s koleny přitaženými k bříšku

Co je cílem cvičení: intenzivní uvolnění svalů kolem bederní páteře…

Mojžíšová - Podsazení pánve

Co je cílem cvičení: posílení břišních a hýžďových svalů uvolnění…

Mojžíšová - "Letadlo" - Varianta pro bederní páteř

Co je cílem cvičení: mobilizace do rotace otevření hrudníku protažení…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Automobilizace C/Th a horního žebra

Automobilizace C/Th a horního žebra

youtube Mojžíšová - Podsazení pánve

Mojžíšová - Podsazení pánve

youtube Mojžíšová - Mobilizační cvičení žabák

Mojžíšová - Mobilizační cvičení žabák

Vaše otázky a odpovědi

Léčba tenisového loktu po prodělané rakovině prsu

OTÁZKA: Dobrý den,mám tenisový loket, bohužel na ruce, na které mám odstraněné podpažní uzliny kvůli rakovině prsu. Je nějaká schůdná terapie i pro mne, teda taková, která by nezpůsobila lymfatický otok?Děkuji za odpověď. ODPOVĚĎ: Dobrý den, nepíšete, jak je to…

Bolest ramen v okolí krční páteře vystřelující až do hlavy

OTÁZKA: Dobrý den,mám problém, bolí mě ramena okolo krční páteře s výstřelem až do čela a hlavy a s pálením očí. Cvičím a posiluji svaly, ale nic se nelepší.Poradíte, co dělat? Děkuji. ODPOVĚĎ: Dobrý den,může se jednat o blokádu krční…

Bolest v oblasti šlachy dlouhé hlavy bicepsu

Otázka: Již druhý rok mám problémy s pravou rukou. Absolvovala jsem několik rehabilitačních cvičení. Když jsem si přečetla na vašich stránkách možnosti původu problémů, jde zřejmě o bolest ramene - v oblasti šlachy dlouhé hlavy bicepsu. Je možné u vás…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení