Natržení dlouhé hlavy bicepsu

Otázka

Dobrý den,
je mi 21 let a jsem po operaci ramene, jednalo se o artroskopii na základě úrazu. Po operaci jsem přes rok a nyní mne dost bolí rameno (křupání, nepříjemné zvuky, vcelku bolestivé) a biceps. Doktor mi řekl, že je to natržená dlouhá hlava bicepsu a že by se to mělo operovat, ovšem mne se na operaci nechce (beru to jako krajní řešení).

Na internetu jsem se dočetl o fokusované vlně, kde byly popisovány příčiny a tak podobně, naprosto mne to vystihovalo a tak se chci zeptat, zda je možné toto vyšetření u vás podstoupit, popř. zda by to mělo smysl a výsledky.

Rád bych chtěl opět začít cvičit..
Děkuji předem.

Odpověď

Dobrý den,
pokud by se jednalo o natržení dlouhé hlavy bicepsu, bylo by vhodné provést min. vyšetření SONO (ideálně MR) + fyzioterapeutické vyšetření a na základě toho rozhodnout, jaké jsou možnosti konzervativní léčby.

Měkké tkáně se hojí fokusovanou rázovou vlnou moc hezky, tudíž to bývá často jedna z možností, jak se vyhnout operačnímu řešení.

Pokud byste měl zájem o vyšetření v našem centru, bylo by vhodné vzít s sebou nálezy od lékaře, abychom měli co možná nejkomplexnější informace.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení přední strany bérce - relaxace peroneálních svalů

Prováděním tohoto cviku uvolníte svalové napětí na přední a zevní…

Spinální cvičení na uvolnění a protažení hlubokých svalů páteře

Co je cílem cvičení: uvolnění ztuhlosti zad zlepšení stability zad…

Napřímení páteře vkleče a posílení steheního svalstva

Co je cílem cvičení: napřímené držení páteře a hlavy aktivace…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Chůze po malíkové straně

Chůze po malíkové straně

youtube Spinální cvičení na uvolnění a protažení hlubokých svalů páteře

Spinální cvičení na uvolnění a protažení hlubokých svalů páteře

youtube Aktivace šikmých břišních svalů v šikmém sedu

Aktivace šikmých břišních svalů v šikmém sedu

Vaše otázky a odpovědi

Whiplash syndrom

Otázka: Dobrý den, syn před rokem utrpěl zranění krční páteře na pouťové atrakci. Doc. Hahn klasifikoval jeho stav jako whiplash, syn absolvoval rehabilitace, lázeňskou léčbu. Stav se mu zhoršuje ve vlnách. Trpí častými blokádami c1 a c2, má stavy na…

Léčba zlomeniny člunkové kosti

OTÁZKA: Dobrý den,způsobil jsem si zraněni zápěstí. Člunková kost se mi nehojí ani po šesti měsících a lékař doporučuje další operaci proximální karpektomií. Chci se zeptat, zda není nějaký jiný způsob léčby než totální znehybnění zápěstí.Děkuji. ODPOVĚĎ: Dobrý den,v rámci…

Bolest ramen v okolí krční páteře vystřelující až do hlavy

OTÁZKA: Dobrý den,mám problém, bolí mě ramena okolo krční páteře s výstřelem až do čela a hlavy a s pálením očí. Cvičím a posiluji svaly, ale nic se nelepší.Poradíte, co dělat? Děkuji. ODPOVĚĎ: Dobrý den,může se jednat o blokádu krční…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení