Natržení dlouhé hlavy bicepsu

Otázka

Dobrý den,
je mi 21 let a jsem po operaci ramene, jednalo se o artroskopii na základě úrazu. Po operaci jsem přes rok a nyní mne dost bolí rameno (křupání, nepříjemné zvuky, vcelku bolestivé) a biceps. Doktor mi řekl, že je to natržená dlouhá hlava bicepsu a že by se to mělo operovat, ovšem mne se na operaci nechce (beru to jako krajní řešení).

Na internetu jsem se dočetl o fokusované vlně, kde byly popisovány příčiny a tak podobně, naprosto mne to vystihovalo a tak se chci zeptat, zda je možné toto vyšetření u vás podstoupit, popř. zda by to mělo smysl a výsledky.

Rád bych chtěl opět začít cvičit..
Děkuji předem.

Odpověď

Dobrý den,
pokud by se jednalo o natržení dlouhé hlavy bicepsu, bylo by vhodné provést min. vyšetření SONO (ideálně MR) + fyzioterapeutické vyšetření a na základě toho rozhodnout, jaké jsou možnosti konzervativní léčby.

Měkké tkáně se hojí fokusovanou rázovou vlnou moc hezky, tudíž to bývá často jedna z možností, jak se vyhnout operačnímu řešení.

Pokud byste měl zájem o vyšetření v našem centru, bylo by vhodné vzít s sebou nálezy od lékaře, abychom měli co možná nejkomplexnější informace.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení přední strany bérce - relaxace peroneálních svalů

Prováděním tohoto cviku uvolníte svalové napětí na přední a zevní…

Spinální cvičení na uvolnění a protažení hlubokých svalů páteře

Co je cílem cvičení: uvolnění ztuhlosti zad zlepšení stability zad…

Protažení zadní strany stehenního svalu s propnutým kolenním kloubem pomocí pásku

Cvičení vhodné k protažení zadní strany stehna při svalových dysbalancích…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení zadní strany stehenního svalu s propnutým kolenním kloubem pomocí pásku

Protažení zadní strany stehenního svalu s propnutým kolenním kloubem pomocí pásku

youtube Protažení zádových svalů -

Protažení zádových svalů - "pozice dítěte"

youtube Cvičení pro posílení mezi-lopatkových svalů, paží a trupu

Cvičení pro posílení mezi-lopatkových svalů, paží a trupu

Vaše otázky a odpovědi

Pichlavá bolest vystřelující do ramene

OTÁZKA: Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat, občas mě trápí nepříjemně pichlavá bolest vystřelující do levého ramene. Dříve mě to trápilo při běhání, v poslední době jsem si všimla, že tato nepříjemná bolest přichází, když se najím po příliš dlouhé době,…

Uvolnění svalů pánevního dna metodou L. Mojžíšové

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda cvičením metody L. Mojžíšové lze uvolnit svaly pánevního dna. Děkuji. Odpověď: Dobrý den, ano tato metodika je přímo určená k uvolnění svalů a vazů pánevního dna. V některých případech je třeba kombinovat…

Osteochondróza

Otázka: Dobrý den,po rentgenu mi byla sdělena diagnoza osteochodbrosa c 5-6 s blokovým postavením spondylisa a spondylirtritida těžkého stupně.. mám před dalšími vyšetřeními. Je něco, s čím by mi mohla pomoci vaše terapie fokusovanou rázovou vlnou? Případně na co se mám…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení