Operace vbočeného palce

OTÁZKA:

Dobrý den,

mám vbočený palec na noze a hlavně kůstku, která dorostla strašlivých rozměrů, je to ta na vnitřní straně nohy, ze strany od palce. Zajímaly by mě bližší informace o operaci, jestli je to složité a jestli bych musela po operaci dlouho ležet, anebo...Co potom?Je mi 45 let. Nemůžu už obout žádné boty.

Mnohokrát děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

 Dobrý den,

operace se provádí u nás nejčastěji zkrácením základního článku palce. Jako každá operace je i tato bolestivá, rekonvalescence je dlouhá. Noha často bolí několik týdnů a je nutná chůze o berlích několik týdnů až měsíců.

Doporučuji Vám nejprve zkusit terapii rázovou vlnou. Bolestivost palce se po aplikacích (cca 6-8) sníží, až vymizí (např. klidová bolest), hybnost kloubu se zvýší, otok či "výrůstek" zmenší, zastaví či zpomalí se proces vznikající artrózy v kloubu palce ... regenerace je rychlejší.
Doporučuji Vám terapii rázovou vlnou kombinovat s mobilizacemi drobných kloubů nohy, stabilizací a cvičením pro aktivizaci svalů, jež mají na starosti správné postavení kloubu.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika
www.fyzioklinika.cz

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Uvolňování drobných kloubů nohy a prstů na noze

Cíl cvičení: uvolňování drobných kloubů nohy uvolňování prstů na noze

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Uvolňování drobných kloubů nohy a prstů na noze

Uvolňování drobných kloubů nohy a prstů na noze

Vaše otázky a odpovědi

Závrať od krční páteře?

Otázka: Dobrý deň,rada by som sa na Vás obrátila ohľadom dotazu na BPPV. Chcem sa teda spýtať, ak môžem, či závrat (jedná sa práve o dosť silný závrat v leže, s nepríjemným pocitom v žaludku až rozbúšením srdca) môže mať príčinu…

Úraz prstu na ruce

Otázka: Dobry den,Před vánoci jsem si narazila prostředníček pravé ruky. Úraz se mi déle nehojil, byl bolestivý a prostřední kloub otekl, tak jsem šla na ortopedii na rentgen. Tam mi rentgenem zjistili, že mám kostní cystu na kosti mezi druhým…

Fraktura hlezenního kloubu

OTÁZKA: Dobrý den,zlomila jsem si hlezenní kloub. Jedná se vlastně o vícefragmentovou frakturu. Provedli mi v celkové anestezii Os talu a dali mi tam dva šrouby. Po tří měsíčním nedošlapu jsem pak začala cvičit pomocí rehabilitace, ale kámen úrazu je, že…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení