Poruchy rovnováhy a závratě

Otázka:

Dobrý den,
zkoušela jsem si test na centrální a periferní závrať. Při testu jsem se otočila méně než o 45st.Znamená to tedy poruchu v uchu? Pociťuji krátce trvající závratě někdy i několikrát denně (některý den skoro vůbec),řekla bych spíše při chůzi či nějakém pohybu hlavou ve stoji či při chůzi. Vleže a vsedě ne, stejně tak ne při zvedání se z postele či uléhání. Někdy to více pociťuji jako nejistotu v nohách, když se mám rozejít. Musím se hodně soustředit, abych udržovala rovnováhu a pak je to lepší. Jindy mě ale překvapí zatočení hlavy spojené s pocitem jako by mi po zádech projela taková vlna a někdy i cítím takový tah/tlak v oblasti krční páteře nebo níže mezi lopatkami. Byla jsem už několikrát u neurologa a ten tvrdí, že to je od páteře. Jiný problém tam nevidí. Vyšetření CT mozku je negativní. Jsem objednaná i na vyšetření uší.
Mohla bych poprosit o Váš názor? Tyto stavy mě trápí od září. Byly mi také zjištěny hraniční hodnoty lymské boreliozy. Léčena 3 týdny antibiotiky. Mohlo by to s tím souviset?
Moc Vám děkuji za Vaši odpověď. Hodně mě tyto potíže omezují.
Ráda jsem sportovala, teď mám obavy, pokud to je od páteře, abych stavy ještě nezhoršila.

Odpověď:

Dobrý den,
opravdu se může jednat o funkční poruchy krční páteře nebo může být příčina závratí v krystalcích vnitřního ucha. S odhalením těchto problémů Vám může pomoci fyzioterapeut, který je vyškolen v oblasti vestibulární rehabilitace.

Pěkný den,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Ukázka repozičního manévru při přítomnosti otolitů v oblasti zadního kanálku

Tento manévr, jinak zvaný také Epleyho manévr, je využíván při…

Ukázka repozičního manévru při přítomnosti otolitů v oblasti předního kanálku

Tento manévr je využíván při poruše v oblasti předního kanálku…

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Výhřez ploténky a bolest a brnění rukou

Otázka Dobrý den, Mám diagnostikovaný výhřez ploténky L5/S1, v současné době s bolestí a brněním až do konečků prstů. S akutním stavem jsem byla hospitalizována v nemocnici, nyní jsem doma s prášky proti bolesti a mám před sebou další vyšetření na…

Bolest ramen v okolí krční páteře vystřelující až do hlavy

OTÁZKA: Dobrý den,mám problém, bolí mě ramena okolo krční páteře s výstřelem až do čela a hlavy a s pálením očí. Cvičím a posiluji svaly, ale nic se nelepší.Poradíte, co dělat? Děkuji. ODPOVĚĎ: Dobrý den,může se jednat o blokádu krční…

Průběh léčby patní ostruhy

Otázka Dobrý den,dnes mi po měsíci trvajících potíží diagnostikovali začínající patní ostruhu. Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s léčením tohoto problému rázovou vlnou a popřípadě odhad počtů aplikací.Lze odhadnout za jakou dobu od aplikace je možné očekávat zlepšení…
Články o zdraví
Návody na cvičení