Průběh léčby patní ostruhy

Otázka

Dobrý den,

dnes mi po měsíci trvajících potíží diagnostikovali začínající patní ostruhu. Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s léčením tohoto problému rázovou vlnou a popřípadě odhad počtů aplikací.

Lze odhadnout za jakou dobu od aplikace je možné očekávat zlepšení současného bolestivého stavu? Lze v budoucnu vykonávat rekreační sportovní aktivity na tvrdém povrchu ( tenis, squash, fotbal)? 

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
důvodem bolesti a diskomfortu při nášlapu je přítomnost chemického zánětu v okolí kalcifikátu. Fokusovaná rázová vlna funguje podobně jako kortikoidy, nicméně bez vedlejších účinků, které jsou doprovodným projevem při jejich aplikaci.

Doba léčby je velmi individuální, z pravidla platí, že čím je zánět méně chronický, tím rychleji reaguje na léčbu. V průměru byste měli počítat s cca. 5 aplikacemi v časovém rozestupu 7-10 dní.

V době léčby je ideální vyhnout se aktivitám, které způsobily přetížení tkáně a následný zánět, proto se sportování nedoporučuje. Naopak je velmi vhodné pokusit se napravit nevhodné (jednostranné) pohybové vzorce, které problém způsobily. Z toho důvodu u nás probíhá na první návštěvě komplexní kineziologický rozbor, kterým fyzioterapeut odhalí příčiny problému a navrhne kromě samotné aplikace fyzikální terapie také vhodné fyzioterapeutické řešení (cvičení na vyrovnání dysbalancí a protahování přetížené tkáně).

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Lymfodrenáž po endoprotéze kolene

OTÁZKA: Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda je vhodná přístrojová lymfodrenáž po endoprotéze kolene.Děkuji za odpověď. ODPOVĚĎ: Dobrý den,přístrojová i manuální lymfodrenáž po endoprotéze je jednoznačně vhodná. Operací došlo k poničení lymfatických cest a otokům kolene s pocitem tuhosti. Horka…

Úraz kotníku

OTÁZKA: Dobrý den,v práci jsem špatně upadl na kotník - bolestivě. Rentgen byl bez zlomeniny, nedostal jsem žádnou fixaci, nyní po 3 týdnech pociťuji při chůzi tahavou bolest. Lékařka mě uschopnila, ale s nohou spokojený nejsem. Může se jednat o…

Rozdílná délka dolních končetin po operaci

Otázka: Dobrý den, moje snacha je 10.den po totální endoprotéze kyčle. Operovaná noha je o 4 cm delší. Dle ošetřujícího lékaře je vše v pořádku. Je to pravda? Snacha i my se velmi trápíme. Můžete mi prosím sdělit, zda je…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení