rehabilitace při bolesti zad

Otázka

Dobrý den.
Je mi 77 let a dlouhodobě mě trápí bolesti zad .Bolí mě nejvíce v bederní části zad, žebra od lopatek dolů. Z ortopedie jsem byl poslán na rehabilitaci elektro léčbou Th - Thl a masáže, to vše opakovaně, ale nic mi nepomohlo.
Neurolog mi napsal léky na bolest, které mi jen málo pomáhají. Bolest je stále horší a nemohu proto už ani normálně chodit. Záda nebolí, když ležím nebo sedím s opřenými zády.

Můžete mi prosím pomoci, nebo poradit co by mi pomohlo léčit toto mé trápení, které se za poslední půl rok hodně zhoršilo?

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
Podle popisu jste Vámi zmíněné potíže řešil rehabilitací, kde jste pasivně přijímal terapii, pokud jste docházel jen na elektroléčbu a na masáže. Z tohoto pohledu je to někdy málo a je potřeba k léčbě přistupovat i aktivně. To znamená najít nějaké vhodné cviky (vzhledem k Vaší celkové kondici, Vašim pohybovým dovednostem a přidruženým onemocněním), které byste si mohl každodenně cvičit doma, abyste si tak ulevil od bolesti.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Mobilizace páteře “pružením vidličkou”

Ukázka fyzioterapeutické techniky, tzv. pružení bederní páteře do extenze, kterou…

Fyzioterapeutická technika při akutní blokádě žeber nebo hrudní páteře

Manipulace hrudní páteře do flexe s fyzioterapeutem. Jedná se o…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Fyzioterapeutická technika při akutní blokádě žeber nebo hrudní páteře

Fyzioterapeutická technika při akutní blokádě žeber nebo hrudní páteře

youtube Zvyšování rozsahu pohybu v ramenním kloubu s tyčí - volant

Zvyšování rozsahu pohybu v ramenním kloubu s tyčí - volant

youtube Napřimování v sedu

Napřimování v sedu

Vaše otázky a odpovědi

Bolest od kolene po SI skloubení

Otázka: Dobrý den,je mi 77 let, momentálně mě již dva měsíce bolí po pravé straně koleno. Rentgen je v pořádku, bolest se šíří až ke kyčli (19 let mám totální endoprotézu.), ale spíše k SIčku, v klidu to jde, ale…

Bolesti obou kolen

OTÁZKA: Dobrý den,mám problém s kolenem. Začala mě bolet obě kolena, ale nyní přetrvává bolest pouze v levém. Když stojím, je vše v pořádku. Problém nastává, když mám koleno delší dobu pokrčené a ustává, když nohu natáhnu. Ne však ale…

Rekonvalescence po operaci ruptury menisku

OTÁZKA: Dobrý den,v koleni mi byla nalezena horizontální ruptura menisku. Chtěl bych se proto zeptat, za jak dlouho je po operaci člověk schopen volného pohybu (teď nemyslím sport) a jestli se chodívá na rehabilitace nebo je to spíše lehčí zákrok.…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení