Svalové dysbalance v oblasti kyčlí a pánve způsobené skoliózou

Otázka:

Dobrý den,
mám urologické zdravotní komplikace, ovšem při vyšetření na urologii mi bylo řečeno že jsem v tomto směru v pořádku. Myslím si že by problémy mohly způsobovat svalové dysbalance v oblasti kyčlí a pánve, které jsou způsobené skoliózou páteře. Při léčbě bolesti mezi lopatkami způsobené také špatným držením těla mi bylo řečeno, že v oblasti kyčlí mám určitý blok. Myslíte že by mi mohla fyzioterapie pomoci?

Případně je potřeba pro vyšetření u Vás doporučení od lékaře?
Jak je to na Vaší klinice s úhradami za léčbu? Jsem klientem VOZP.

Odpověď:

Dobrý den,
pokud máte blokády v oblasti kyčlí, můžou být Vaše problémy odvozené právě od toho. Fyzioterapeut Vám provede kompletní kineziologický rozbor, na jehož základě odhalí jisté disbalance na pohybovém aparátu a určí další postup léčby.
S pojišťovnou VoZP spolupracujeme, je třeba mít ale vystavený FT poukaz od lékaře. Vzor poukazu Vám zasílám v příloze. Je třeba dohlédnout na to, aby lékař neopomněl vypsat číselné kódy daných procedur. Až budete mít FT poukaz vystavený, poprosím Vás o zaslání zde na e-mail, já poukaz zkontroluji, zadám do systému a zašlu Vám výpočet doplatků k daným terapiím.

Pro objednání prosím volejte 606 404 804.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Pozice 3. měsíc na zádech

Cvik vhodný pro posílení hluboko uložených svalů podél páteře. Provádějte…

Automobilizace křížokyčelního kloubu - Kroužení nohou v lehu

Co je cílem cvičení: mobilizace křižokyčelního kloubu

Protažení zadní strany stehenního svalu s propnutým kolenním kloubem pomocí pásku

Cvičení vhodné k protažení zadní strany stehna při svalových dysbalancích…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení třísel pomocí skluzu

Protažení třísel pomocí skluzu

youtube Automobilizace křížokyčelního kloubu -

Automobilizace křížokyčelního kloubu - "Pejsek"

youtube Pozice 3. měsíc na zádech

Pozice 3. měsíc na zádech

Vaše otázky a odpovědi

Hojení bércových vředů

Otázka: Dobrý den, vážení,mám na vás dotaz ohledně problému, který mě velice trápí. Mám bércový vřed, už po několikáté. Nejprve se mé bércové vředy opakovaly znovu tak přibližně jeden rok po zhojení. Léčba vždy trvala cca 6 měsíců. Někdy v…

Ublížení Vojtovou metodou

OTÁZKA: Dobrý den, byla jsem na rehabilitaci se svou tříměsíční dcerou. Máme s ní cvičit Vojtovu metodu, protože otáčí hlavičku více na jednu stranu. Prvním cvikem bylo stlačení reflexního bodu mezi žebry. U druhého cviku rehabilitační sestra zalehla mé holčičce…

Závratě

OTÁZKA: Dobrý den,rád bych se zeptal, necelý týden zpátky se u mě objevily závratě, které dodnes přetrvávají. Mám kulatá záda, předsun hlavy atd... myslíte si, že můžu mít závratě od krční páteře? Jedná se o vteřinovou závrať, např. nakloním hlavu…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení