Svalové dysbalance v oblasti kyčlí a pánve způsobené skoliózou

Otázka:

Dobrý den,
mám urologické zdravotní komplikace, ovšem při vyšetření na urologii mi bylo řečeno že jsem v tomto směru v pořádku. Myslím si že by problémy mohly způsobovat svalové dysbalance v oblasti kyčlí a pánve, které jsou způsobené skoliózou páteře. Při léčbě bolesti mezi lopatkami způsobené také špatným držením těla mi bylo řečeno, že v oblasti kyčlí mám určitý blok. Myslíte že by mi mohla fyzioterapie pomoci?

Případně je potřeba pro vyšetření u Vás doporučení od lékaře?
Jak je to na Vaší klinice s úhradami za léčbu? Jsem klientem VOZP.

Odpověď:

Dobrý den,
pokud máte blokády v oblasti kyčlí, můžou být Vaše problémy odvozené právě od toho. Fyzioterapeut Vám provede kompletní kineziologický rozbor, na jehož základě odhalí jisté disbalance na pohybovém aparátu a určí další postup léčby.
S pojišťovnou VoZP spolupracujeme, je třeba mít ale vystavený FT poukaz od lékaře. Vzor poukazu Vám zasílám v příloze. Je třeba dohlédnout na to, aby lékař neopomněl vypsat číselné kódy daných procedur. Až budete mít FT poukaz vystavený, poprosím Vás o zaslání zde na e-mail, já poukaz zkontroluji, zadám do systému a zašlu Vám výpočet doplatků k daným terapiím.

Pro objednání prosím volejte 606 404 804.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Cvičení na zvýšení rozsahu pohybu dolních končetin za pomoci terapeuta

Tato cvičení jsou ideální pro zvýšení mobility v kyčelním kloubu.…

Protažení zevní strany stehna vleže na boku

U svalů dolních končetin dochází často k nedostatečnému protahování ke…

Protažení hýždí vsedě

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Protažení zadní strany stehenního svalu s propnutým kolenním kloubem pomocí pásku

Protažení zadní strany stehenního svalu s propnutým kolenním kloubem pomocí pásku

youtube Automobilizace křížokyčelního kloubu - Spouštění nohy

Automobilizace křížokyčelního kloubu - Spouštění nohy

youtube Protažení zevní strany stehna vleže na boku

Protažení zevní strany stehna vleže na boku

Vaše otázky a odpovědi

Léčba zlomeniny člunkové kosti

OTÁZKA: Dobrý den,způsobil jsem si zraněni zápěstí. Člunková kost se mi nehojí ani po šesti měsících a lékař doporučuje další operaci proximální karpektomií. Chci se zeptat, zda není nějaký jiný způsob léčby než totální znehybnění zápěstí.Děkuji. ODPOVĚĎ: Dobrý den,v rámci…

Bolest lopatky a hrudi

OTÁZKA: Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat, co byste mi poradili. Bolí mě na pravé lopatce a na pravé straně hrudi, nemohu ani hlasitě promluvit, jinak je bolest ještě větší. Nevím jak se mi to stalo. Děkuji za radu. Nevím, zda…

Po jaké době zopakovat rázovou vlnu?

Otázka: Dobrý den,byl jsem u vás v pondělí bolesti ustoupili tak na jeden den, mám to zopakovat kdy? Odpověď: Dobrý den,zpravidla doporučujeme nechávat 7-10dní dlouhé rozestupy mezi aplikacemi. Tkáň dostane stimulaci, nechá se chvíli pracovat a po tom týdnu se…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení