Svalové dysbalance v oblasti kyčlí a pánve způsobené skoliózou

Otázka:

Dobrý den,
mám urologické zdravotní komplikace, ovšem při vyšetření na urologii mi bylo řečeno že jsem v tomto směru v pořádku. Myslím si že by problémy mohly způsobovat svalové dysbalance v oblasti kyčlí a pánve, které jsou způsobené skoliózou páteře. Při léčbě bolesti mezi lopatkami způsobené také špatným držením těla mi bylo řečeno, že v oblasti kyčlí mám určitý blok. Myslíte že by mi mohla fyzioterapie pomoci?

Případně je potřeba pro vyšetření u Vás doporučení od lékaře?
Jak je to na Vaší klinice s úhradami za léčbu? Jsem klientem VOZP.

Odpověď:

Dobrý den,
pokud máte blokády v oblasti kyčlí, můžou být Vaše problémy odvozené právě od toho. Fyzioterapeut Vám provede kompletní kineziologický rozbor, na jehož základě odhalí jisté disbalance na pohybovém aparátu a určí další postup léčby.
S pojišťovnou VoZP spolupracujeme, je třeba mít ale vystavený FT poukaz od lékaře. Vzor poukazu Vám zasílám v příloze. Je třeba dohlédnout na to, aby lékař neopomněl vypsat číselné kódy daných procedur. Až budete mít FT poukaz vystavený, poprosím Vás o zaslání zde na e-mail, já poukaz zkontroluji, zadám do systému a zašlu Vám výpočet doplatků k daným terapiím.

Pro objednání prosím volejte 606 404 804.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Protažení hýždí ve stoje

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Automobilizace křížokyčelního kloubu - "Pejsek"

Co je cílem cvičení: mobilizace křižokyčelního kloubu

Protažení hýždí vsedě

Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každém…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Automobilizace křížokyčelního kloubu - Posun kolene dopředu

Automobilizace křížokyčelního kloubu - Posun kolene dopředu

youtube Automobilizace křížokyčelního kloubu - Kroužení nohou v lehu

Automobilizace křížokyčelního kloubu - Kroužení nohou v lehu

youtube Protažení zadní strany stehenního svalu s propnutým kolenním kloubem pomocí pásku

Protažení zadní strany stehenního svalu s propnutým kolenním kloubem pomocí pásku

Vaše otázky a odpovědi

Bolest nohou při běhu

OTÁZKA: Dobrý den.Při běhu se začala ozývat tupá bolest v horní přední části nohy, asi 15-20 cm pod třísly. U chůze, či cyklistice tento problém nepociťuji. Můžete poradit, zda jde o svalový problém, ev. doporučit cviky, či bolest vychází již…

Blokáda SI

OTÁZKA: Dobrý den, mám přesné projevy blokády pravého SI dle vašeho popisu.Nemohu běhat a při ležení na tvrdé podložce mě bolí pravá křížo-kyčelní oblast páteře.Můj fyzioterapeut to řešil jednorázovým uvolněním a následným "vytáhnutím" SI do správné polohy.Po prvním zákroku se…

Propadlá klenba dětské nohy

Otázka: Dobrý den,Chtěla jsem se zeptat, synovi je 12 let a má zcela propadlou klenbu pohledem (dovnitř). Ortopedka nám doporučila vložky do bot a cvičit doma. Mám, ale dojem, že mu to vůbec nepomáhá.Je vůbec nějaká šance, že by se…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení