Syndrom kostrče a pánevního dna

OTÁZKA:

Dobrý den,

již od zimy mám problém s tím, že mě bolí v podbřišku. Je pravda, že jsem párkrát spadla na snowboardu na zadek a dost to dlouho bolelo. Absolvovala jsem vyšetření na gynekologii, urologii i gastroskopii, vše negativní, krev i moč také v pořádku. Do toho se mi teď přidali ještě bolesti zad, pocit dušnosti, bolesti hlavy. Dříve jsem tomu nepřikládala důležitost, ale když jsem si dnes přečetla o tomto syndromu kostrče, je možné, že bych ho také měla?

Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

určitě to možné je, syndrom kostrče a pánevního dna má díky sedavému způsobu života (kancelář, studium) celá řada lidí, nevyjímaje ani muže. Pokud jste navíc opakovaně upadla na zadek, pravděpodobnost se zvyšuje.
Pokud nedošlo vlivem úrazu ke zlomení, jedná se z pohledu fyzioterapie o poměrně banální problém řešitelný mobilizací a cíleným cvičením.

Pokud byste chtěla vědět, jak na tom jste, doporučuji nechat si udělat RTG snímek páteře a poté vyhledat fyzioterapeuta, který se specializuje na problematiku pánevního dna (nejčastěji absolventi kurzu dle L. Mojžíšové).
Kdybyste v tomto ohledu potřebovala pomoci, doporučila bych Vám ze svých kolegyní Mgr. Fickovou nebo Mgr. Dvořákovou.

V případě jakýchkoliv dotazů nebo zájem o termín nás prosím kontaktujte na telefonním čísle 606 404 04.

Se srdečným pozdravem a přáním krásného dne,
Tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Cviky na procvičení pohyblivosti pánevního dna

Tento cvik popisuje, jak ovlivnit bolesti beder a bolesti zad…

Napřímení páteře vkleče a stabilizace pánve a ramen

Co je cílem cvičení: napřímené držení páteře a hlavy aktivace…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Napřímení páteře vkleče a stabilizace pánve a ramen

Napřímení páteře vkleče a stabilizace pánve a ramen

youtube Cviky na procvičení pohyblivosti pánevního dna

Cviky na procvičení pohyblivosti pánevního dna

Vaše otázky a odpovědi

Poškození kloubních chrupavek meziobratlových kloubů

Otázka Dobrý den,ráda bych věděla co se dá dělat s popsanou diagnozou pateře: LS páteř spondylartrosa LS přechodu, spondylosa Th/L přechodu. Měla jsem kompresivní zlomeniny Th6 a 8. Na MRI nález tento: stav po kompresích obratlových těl Th6 a 8…

Lymfomasáž pro posílení imunity

OTÁZKA: Dobrý den,v posledních dvou letech mám opakovaně zánět pravého oka, zánět nosních dutin a chřipku. Mám diagnostikován antigen HLA B25. Jsou pro mě vhodné Lymfatické masáže pro zvýšení imunity? Již téměř půl roku užívám Wobenzym (3 až 5 tablet…

Bolesti po operaci menisku

otázka: Dobrý den,prosím o radu. Byla jsem na laparoskopii menisku v koleni. Odstranili mi třičtvrtě utrženého menisku. Vše proběhlo bez potíží. Rehabilitace po operaci jsem nedostala, protože prý nebyly potřeba, že koleno ohnu.Teď je to od operace 4 měsíce, koleno…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení