Syndrom kostrče a pánevního dna

OTÁZKA:

Dobrý den,

již od zimy mám problém s tím, že mě bolí v podbřišku. Je pravda, že jsem párkrát spadla na snowboardu na zadek a dost to dlouho bolelo. Absolvovala jsem vyšetření na gynekologii, urologii i gastroskopii, vše negativní, krev i moč také v pořádku. Do toho se mi teď přidali ještě bolesti zad, pocit dušnosti, bolesti hlavy. Dříve jsem tomu nepřikládala důležitost, ale když jsem si dnes přečetla o tomto syndromu kostrče, je možné, že bych ho také měla?

Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

určitě to možné je, syndrom kostrče a pánevního dna má díky sedavému způsobu života (kancelář, studium) celá řada lidí, nevyjímaje ani muže. Pokud jste navíc opakovaně upadla na zadek, pravděpodobnost se zvyšuje.
Pokud nedošlo vlivem úrazu ke zlomení, jedná se z pohledu fyzioterapie o poměrně banální problém řešitelný mobilizací a cíleným cvičením.

Pokud byste chtěla vědět, jak na tom jste, doporučuji nechat si udělat RTG snímek páteře a poté vyhledat fyzioterapeuta, který se specializuje na problematiku pánevního dna (nejčastěji absolventi kurzu dle L. Mojžíšové).
Kdybyste v tomto ohledu potřebovala pomoci, doporučila bych Vám ze svých kolegyní Mgr. Fickovou nebo Mgr. Dvořákovou.

V případě jakýchkoliv dotazů nebo zájem o termín nás prosím kontaktujte na telefonním čísle 606 404 04.

Se srdečným pozdravem a přáním krásného dne,
Tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Cviky na procvičení pohyblivosti pánevního dna

Tento cvik popisuje, jak ovlivnit bolesti beder a bolesti zad…

Napřímení páteře vkleče a stabilizace pánve a ramen

Co je cílem cvičení: napřímené držení páteře a hlavy aktivace…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Napřímení páteře vkleče a stabilizace pánve a ramen

Napřímení páteře vkleče a stabilizace pánve a ramen

youtube Cviky na procvičení pohyblivosti pánevního dna

Cviky na procvičení pohyblivosti pánevního dna

Vaše otázky a odpovědi

Bolest zad, žeber a hrudníku

OTÁZKA: Dobrý den,chci se zeptat. Trápí mě bolesti zad, hlavně žebra a hrudník. Nevím, co by bylo pro mě správné cvičit, aby bolesti ustupovaly. Chodím už rok na rehabilitace, ale moc mi to nepomáhá a také mám sedavé zaměstnání. Bolesti neustupují. Po něterých…

Metoda Therasuit

Otázka: Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o radu. Zaujala mě metoda Therasuit. Zajímalo by mě, jestli se tato metoda používá i u dospělých osob. Předem moc děkuji za odpověď. Odpověď Dobrý den,ano, Therasuit je možné využít i u…

Zlomenina menisku

Otázka: Dobrý den,10.2.2018 se mi stal úraz při pomalém tanci, pod pravým kolenem ( možná přímo v koleni) mi něco ruplo ( pocitově jako by prasklo lanko v koleni) a sesunula jsem se k zemi, druhý den na úrazové ortopedii…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení