Syndrom kostrče a pánevního dna

OTÁZKA:

Dobrý den,

již od zimy mám problém s tím, že mě bolí v podbřišku. Je pravda, že jsem párkrát spadla na snowboardu na zadek a dost to dlouho bolelo. Absolvovala jsem vyšetření na gynekologii, urologii i gastroskopii, vše negativní, krev i moč také v pořádku. Do toho se mi teď přidali ještě bolesti zad, pocit dušnosti, bolesti hlavy. Dříve jsem tomu nepřikládala důležitost, ale když jsem si dnes přečetla o tomto syndromu kostrče, je možné, že bych ho také měla?

Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

určitě to možné je, syndrom kostrče a pánevního dna má díky sedavému způsobu života (kancelář, studium) celá řada lidí, nevyjímaje ani muže. Pokud jste navíc opakovaně upadla na zadek, pravděpodobnost se zvyšuje.
Pokud nedošlo vlivem úrazu ke zlomení, jedná se z pohledu fyzioterapie o poměrně banální problém řešitelný mobilizací a cíleným cvičením.

Pokud byste chtěla vědět, jak na tom jste, doporučuji nechat si udělat RTG snímek páteře a poté vyhledat fyzioterapeuta, který se specializuje na problematiku pánevního dna (nejčastěji absolventi kurzu dle L. Mojžíšové).
Kdybyste v tomto ohledu potřebovala pomoci, doporučila bych Vám ze svých kolegyní Mgr. Fickovou nebo Mgr. Dvořákovou.

V případě jakýchkoliv dotazů nebo zájem o termín nás prosím kontaktujte na telefonním čísle 606 404 04.

Se srdečným pozdravem a přáním krásného dne,
Tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Napřímení páteře vkleče a stabilizace pánve a ramen

Co je cílem cvičení: napřímené držení páteře a hlavy aktivace…

Cviky na procvičení pohyblivosti pánevního dna

Tento cvik popisuje, jak ovlivnit bolesti beder a bolesti zad…

Videa, která by Vás mohla zajímat

youtube Napřímení páteře vkleče a stabilizace pánve a ramen

Napřímení páteře vkleče a stabilizace pánve a ramen

youtube Cviky na procvičení pohyblivosti pánevního dna

Cviky na procvičení pohyblivosti pánevního dna

Vaše otázky a odpovědi

Vyhřezlá ploténka krční páteře

Otázka: Dobrý den.Asi 1/2 roku mám vyhřezlou ploténku krční páteře. Lékař vyhodnotil, že lze operaci odložit, ale že bude zřejmě nutná. Já se ale operace velice obávám pro možné následky. Je možné podstoupit jiný způsob řešení mého problému? Zatím mám…

Neschopnost otěhotnět

Otázka Dobrý den, narazila jsem na Youtube na vaše videa a velice mne zaujala. Jak videa, tak Vaše klinika. Chci se zeptat, zda je možné k Vám přijít na nějaký individuální kurz metody L. Mojžíšové. Trápí mne neschopnost otěhotnět, ale nechce se…

Hojení bércových vředů

Otázka: Dobrý den, vážení,mám na vás dotaz ohledně problému, který mě velice trápí. Mám bércový vřed, už po několikáté. Nejprve se mé bércové vředy opakovaly znovu tak přibližně jeden rok po zhojení. Léčba vždy trvala cca 6 měsíců. Někdy v…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení