Úraz prstu na ruce

Otázka:

Dobry den,
Před vánoci jsem si narazila prostředníček pravé ruky. Úraz se mi déle nehojil, byl bolestivý a prostřední kloub otekl, tak jsem šla na ortopedii na rentgen. Tam mi rentgenem zjistili, že mám kostní cystu na kosti mezi druhým a třetím kloubem a úrazem se vnitřní tekutina vylila z kosti na povrch. Hybnost po úrazu se mi podstatně zlepšila, ale otok tam mam stále. Váhám o operaci a slyšela jsem, ze je vhodné do prostoru cysty v kosti voperovat částečku jiné mé kosti (např) ze zápěstí.
Chtěla bych se optat, jestli byste doporučovali operaci, nebo ještě počkat jak se situace vyvine? Jaka rehabilitace by se po takovém zákroku prováděla? Poslední otázku mám, jestli by bylo možno operaci provést jen v částečné anestesii, nebo by byla vhodnější celková? Z operace mam strach, protože mám problém na pravé ruce a denně ji používám k mé práci v kanceláři na počítači. Předem moc děkuji za Váš čas a radu.

Odpověď:

Dobrý den,

k operaci kostních cyst se většinou přistupuje v případě, že je ohrožena pevnost kosti, v případě velké bolestivosti nebo při omezené pohyblivosti daného segmentu. Ovšem tato tématika je spíše na diskuzi s ortopedem, a proto bych Vám doporučila se poradit s touto odborností. Pokud by Vám byla doporučena operace, následná rehabilitace by byla zaměřena na ošetření jizvy po zákroku, uvolnění měkkých tkání a následně znovuobnovení funkčních rozsahů pohybů ruky.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Léčba karpálních tunelů

Otázka: Dobrý den, poskytujete i léčbu karpálních tunelů? Děkuji. Odpověď: Dobrý den, ano, léčbu karpálních tunelů poskytujeme. Řešíme je v rámci fyzioterapie různými metodami uvolňování oblasti zápěstí. Zároveň, pokud je již v místě vytvořen zánět, je velmi účinná terapie fokusovanou rázovou…

Úraz po plastice předního zkříženého vazu

otázka: Dobrý den,jsem po plastice vazu asi 3 měsíce. Na poslední kontrole mi lékař řekl, že je vše v pořádku a ať začnu vyklusávat a normalně chodit do práce.Nyní jsem celý den pracoval a koleno mi opuchlo. Mám strach, zda…

Bolesti kolenních vazů z přetížení

OTÁZKA: Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda nemáte tušení, co může způsobovat bolesti na vnější a vnitřní straně kolene? Bolest citím pouze pokud je koleno v 90°- 180 ° a zatlačím na chodidlo, které je zrovna buď v nějaké rotaci…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení