Úraz prstu na ruce

Otázka:

Dobry den,
Před vánoci jsem si narazila prostředníček pravé ruky. Úraz se mi déle nehojil, byl bolestivý a prostřední kloub otekl, tak jsem šla na ortopedii na rentgen. Tam mi rentgenem zjistili, že mám kostní cystu na kosti mezi druhým a třetím kloubem a úrazem se vnitřní tekutina vylila z kosti na povrch. Hybnost po úrazu se mi podstatně zlepšila, ale otok tam mam stále. Váhám o operaci a slyšela jsem, ze je vhodné do prostoru cysty v kosti voperovat částečku jiné mé kosti (např) ze zápěstí.
Chtěla bych se optat, jestli byste doporučovali operaci, nebo ještě počkat jak se situace vyvine? Jaka rehabilitace by se po takovém zákroku prováděla? Poslední otázku mám, jestli by bylo možno operaci provést jen v částečné anestesii, nebo by byla vhodnější celková? Z operace mam strach, protože mám problém na pravé ruce a denně ji používám k mé práci v kanceláři na počítači. Předem moc děkuji za Váš čas a radu.

Odpověď:

Dobrý den,

k operaci kostních cyst se většinou přistupuje v případě, že je ohrožena pevnost kosti, v případě velké bolestivosti nebo při omezené pohyblivosti daného segmentu. Ovšem tato tématika je spíše na diskuzi s ortopedem, a proto bych Vám doporučila se poradit s touto odborností. Pokud by Vám byla doporučena operace, následná rehabilitace by byla zaměřena na ošetření jizvy po zákroku, uvolnění měkkých tkání a následně znovuobnovení funkčních rozsahů pohybů ruky.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta.
Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Cviky, které by Vás mohly zajímat

Videa, která by Vás mohla zajímat

Vaše otázky a odpovědi

Hemo burza olecrani

Otázka Dobrý den,cca před měsícem jsem upadl na náledí na levý loket. Po několika dnech se vytvořil otok. Praktická lékařka mne poslala k ortopedovi na poliklinice. Ortoped můj problém označil jako hemo burza olecrani, vyčerpal injekční stříkačkou krev ( 23…

Bolest trapézového svalu

OTÁZKA: Dobrý den,je mi 21 let a před 3 týdny jsem začal pracovat v kuchyni. Od té doby mě v průběhu práce začínají bolet trapézové svaly na levé i pravé straně. Myslíte si, že je to tím, že zvedám těžké…

Průběh léčby patní ostruhy

Otázka Dobrý den,dnes mi po měsíci trvajících potíží diagnostikovali začínající patní ostruhu. Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s léčením tohoto problému rázovou vlnou a popřípadě odhad počtů aplikací.Lze odhadnout za jakou dobu od aplikace je možné očekávat zlepšení…
Vše o Rázové vlně
Články o zdraví
Návody na cvičení