Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Rázová vlna jako účinná pomoc mužských problémů způsobených koronavirem

I přesto, že se s nemocí Covid-19 setkáváme již poměrně dlouhou dobu, ještě stále nejsou známy všechny následky, které může tato nemoc způsobovat. Kromě těch známých jako jsou respirační potíže, únava, či ztráta čichu a chuti zjišťujeme, že problémů může vznikat mnohem více. Dle vědců napadá virus endoteliální buňky, tzn. buňky na vnitřní straně krevních a lymfatických cév, což vysvětluje různorodost symptomů spojených s nákazou i dlouhodobých následků po prodělané nemoci. 

V tomto článku se zaměříme především na mužské problémy související s erektilní dysfunkcí. Dalšími problémy postihující muže v důsledku onemocnění koronavirem mohou být například záněty varlat či neplodnost.

Problémy s erekcí

Erekce je přímo závislá na správném fungování cév a na stavu cévní stěny, která může být po prodělané nemoci poškozená. Pokud topořivá tělíska v penisu nejsou dostatečně naplněna krví, je znemožněna aktivace spouštěcího a udržovacího mechanismu erekce.

Důvodů erektilní dysfunkce je mnoho, z nichž přibližně 20% je podmíněno psychickým stavem pacienta a 80% souvisí s nějakou tělesnou příčinou. Z tělesných příčin se nejčastěji jedná právě o zhoršený stav cévních stěn, ke kterým může dojít právě v důsledku prodělaného koronaviru. Dobrou zprávou je, že pokud se jedná o problémy
s erekcí způsobené právě cévní příčinou, je možné tento problém řešit neinvazivní metodou pomocí aplikace planární rázové vlny.

Léčba rázovou vlnou

Pokud se s léčbou začne v raném stádiu, kdy topořivá tělíska nejsou nenávratně poškozená, jedná se o poměrně rychlou a vysoce účinnou léčbu. Během aplikace planární rázové vlny dochází k obnovení přirozené struktury tkání, přičemž jsou zasaženy přímo cévy s porušenou funkcí a je způsobeno jejich zprůchodnění.
Po obnovení cévní struktury v oblasti topořivých tělísek dochází k většímu prokrvení nezbytnému pro kvalitní erekci penisu.

V čem je léčba tak unikátní?

Možností řešení erektilní dysfunkce existuje mnoho, nicméně mnohá z nich neřeší přímo příčinu ale pouze eliminují příznaky tohoto onemocnění. Ve FYZIOklinice se zaměřujeme právě na řešení příčiny, díky čemuž dochází k dlouhodobému efektu terapie.

Léčba je neinvazivní a bezbolestná a nezpůsobuje systematickou zátěž pro jiné orgány a zdravé tkáně. Oproti medikamentům šetří trávicí systém, ledviny i játra.

Aplikace rázové vlny nijak neomezuje v pracovní schopnosti a není třeba před ani po aplikaci dodržovat žádná zvláštní opatření. Díky úspěšné léčbě je možné se vrátit k přirozenému průběhu sexuálního styku a po aplikaci není třeba dodržovat klidový režim či se zdržovat sexuálních aktivit.

Kontraindikace a nevýhody léčby

Jediným nežádoucím účinkem, který se může vzácně objevit je mírný otok či drobný hematom, tj “modřina”. Tyto reakce souvisí se zvýšeným prokrvením kůže penisu a obvykle odezní do 1-3 dnů po výkonu. Kontraindikací je probíhající onkologické onemocnění.

Aby byla léčba úspěšná, je nutné vyloučit jiné, než-li cévní příčiny, například pokud je problém způsoben psychickými problémy, aplikace rázové vlny jej nevyřeší.

Autor: FYZIOklinika s.r.o., Praha

Zdroj: Dlouholetá odborná praxe v oboru fyzioterapie, vzdělávání v oblasti fyzioterapie

Pozn.: Články prezentované fyzioterapeuty na webu fyzioklinika.cz nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření a mají informativní charakter, tak abyste snadněji porozuměli dané problematice například po Vaší návštěvě fyzioterapeuta, lékaře nebo jiného specialisty. Cílem naší databáze článků je nabídnout Vám na jednom místě aktuálně dostupné informace o jednotlivých potížích pohybového aparátu, se kterými se můžete setkat, a to snadno pochopitelným jazykem (některá složitější zdravotní témata v zájmu snadnějšího pochopení zjednodušujeme). V případě, že na základě podobnosti zde popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat Vaše potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Články, které by vás mohly zajímat

Jaký proces způsobí působení RV na kalcifikát v tkáni?

V tomto článku se dozvíte informace o léčbě kalcifikátu pomocí fokusované rázové vlny.

Porucha erekce

Jaké jsou nejčastější příčiny, kdy je třeba vyhledat lékaře a jaké jsou možnosti léčby erektilní dysfunkce?

Kompenzační fyzioterapie a rázová vlna při aktivním sportu

Máte v důsledku tréninku časté úrazy? Pak věřte, že můžeme pomoci, aby Vám záliba ve sportu dělala jen radost.

Ganglion - moderní léčba pomocí fokusované rázové vlny

Přečtěte si kazuistiku jedné z našich klientek, které byl vyléčen ganglion pomocí rázové vlny.

Z Vašich dotazů by Vás mohlo zajímat

Bolestivý podbřišek a třísla

Dobrý den

Mám problém už asi třičtvrtě roku s bolestmi v tříslech a podbřišku. Byl jsem 2 krát na chirurgii na ultrazvuku, zda nemám kýlu. Kýla byla i na druhý pokus vyloučena. Pak jsem byl zaslán k vyhlášenému neurologov…

Oteklý vnitřní kotník a plochá noha

Dobrý den,

od Vánoc mám oteklý vnitřní kotník, v lednu proběhla návštěva u lékaře s diagnózou ploché nohy. 10x jsem podstoupila rehabilitace, cvičím, mám ort. vložky na míru, bolest a otok nepřestávají, mažu ibalginem. Ve…

Účinek rázové vlny

Dobrý den,

jsem 17 měsíců po abrupci velkého tuberkulu na pravém ramenním kloubu, věk: 32 let. Zlomenina srostla dle ortopeda správně, nicméně paže téměř stále více či méně pobolívá, nejvíce při změnách tlaku. Některé dny…