Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Problémy s bránicí

Otázka

Dobrý den, 

chtěla bych se zeptat, mám už několik let problémy s bránicí. Svírání a tím způsobované zhoršené dýchání. Dále mám výrůstky na páteři. Je možné, že tyto problémy jsou způsobeny právě tímto problémem? Můžete mi poradit, jak tento problém vyřešit? Je to nepříjemné a ztěžuje mi to život.
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

obtíže může způsobovat jak zvýšené napětí bránice, tak i například blokády páteře a žeber, ale jelikož píšete, že obtíže máte již několik let, tak předpokládám, že tělo již kompenzačně zareagovalo a těch oblastí, se kterými by bylo dobré pracovat, bude více, ale to je jen má spekulace, bez vyšetření si netroufám soudit. Můžete zkusit z našich cviků v databázi nácvik udržení nitrobřišního tlaku, brániční dýchání či cviky při obtížích v oblasti hrudní páteře. Nicméně bych doporučovala návštěvu fyzioterapeuta, který by na základě vyšetření měl být schopen říci, jak ve Vašem případě postupovat.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.