Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Zlomenina bérce

Otázka

Dobrý den,

obracím se na Vás s následujícím zdravotním problémem. Dne 15.3. jsem utrpěla úraz na lyžích - zlomeninu bérce na pravé noze. Operace proběhla 19.3. Dg: S8280 Fr.crusis I.dx., st.p. OS hřebem (opsáno z lékař. dokumentace). Nyní chodím o berlích, nosím kompresivní punčochu, nohu mám jen pokládat na zem a cvičit koleno, hlezno. Chtěla bych se zeptat, zda v této fázi hojení je vhodná nějaká rehabilitace u Vás.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

ano, v této fázi je již možné rehabilitovat, ba naopak bych to doporučila. Vždy je důležité dodržovat povolenou zátěž a instrukce předepsané lékařem, ale zároveň je vhodné pracovat s chodidlem, celou dolní končetinou mimo poraněnou oblast, eventuálně s nastavením v oblasti pánve či trupu, vždy na základě vstupního vyšetření. Pokud byste měla zájem absolvovat rehabilitaci u nás, je nejlepší kontaktovat kolegyně na recepci (tel.: 606 404 804) pro dohodnutí termínu, který Vám bude nejvíce vyhovovat. Při první návštěvě bychom provedli kineziologický rozbor a na jeho základě Vám doporučili nejvhodnější postup.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.