Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Bolest prstů

Otázka

Dobrý den,

prosím o radu, mám již odoperované oba palce a nyní velká bolest prsteníček na jedné a prostředníček na druhé. Je to možné? Už jsem nešťastná a nevím si rady, Děkuji .
 

Odpověď

Dobrý den,

může se jednat o přidružené komplikace spojené s operací obou palců nebo se jedná o zcela jinou příčinu obtíží spojených např. se zánětem šlach tzv. flexorů prstů ruky, recidivou lupavého/skákavého jiného prstu ruky, nebo tvorbou Dupuytrenovy kontraktury. Určitě se s popisovanými problémy obraťte na svého ortopeda nebo operatéra. Pokud byste měla zájem o diagnostiku a provedení rehabilitace na naší klinice, můžete se objednat přes web nebo telefonicky a pokusíme se vaše obtíže vyřešit společně u nás na pracovišti. Jednou z alternativ jak lze postupovat je využití neinvazivní fyzikální terapie v podobě fokusované rázové vlny, která působí protizánětlivě i proti otoku. Aplikace rázové vlny urychluje hojení poškozené šlachy a fixace pomocí kinesiotapu zabezpečí znehybnění na co nejkratší dobu a rychlé navrácení funkce prstu. Samozřejmě záleží na stádiu onemocnění. V případě nutnosti chirurgického řešení lze využít fokusovanou rázovou vlnu i v terapii jizvy a pod vedením fyzioterapeuta zajistit optimální pooperační rehabilitaci, která vede k rychlejší obnově plné funkčnosti dané končetiny.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.