Pomůžeme od bolesti
Dnes je zavřeno

Omezená hybnost ramene

Otázka

Dobrý den,

mám problém s omezenou hybností a bolestivostí levého ramena. Je mi 55 let, jsem poměrně aktivní, víc než 10 let cvičím jógu, chodím plavat, lyžuji, jezdím na kole. Loni v listopadu mě noční bolesti ramene dohnaly k návštěvě ortopedie, kde mě vyšetřili, udělali rtg snímek a doporučili rehabilitaci. V průběhu listopadu a prosince jsem absolvovala celkem 6 fyzioterapií + magnetoterapií. Naučila jsem se doporučené cviky, hybnost se trochu zlepšila, nicméně bolestivost v noci přetrvávala. V prosinci jsem strávila 2 týdny na Sri Lance, kde jsem vyhledala místního ayurvédského lékaře, který mě naučil další cviky, podstoupila jsem asi 6 masáží u místního „šamana“ a kromě toho jsem denně nejméně 1-2 hodiny plavala v ideálních podmínkách ve vodě teplé 26° - 27°C. Stav se výrazně zlepšil, bolest v noci ustoupila a hybnost se výrazně zlepšila. Byla jsem nadšená.

Po návratu pokračuji s pravidelným každodenním cvičením, ale bolest v noci se postupně vrátila a nemám pocit, že by se hybnost nějak zlepšovala, spíše je horší než po návratu ze Sri Lanky. Poslední dobou mám problémy i s některými cviky jógy, které jsem donedávna zvládla.

Na vašich stránkách jsem našla léčbu rázovou vlnou, ale nejsem si jistá, zda by mě to mohlo pomoci. Pokud je možné, ráda bych se objednala na konzultaci a případnou diagnostiku a prodiskutovala možnou léčbu. S ohledem na pracovní zaneprázdnění mě vyhovuje možnost se u vás objednat v odpoledních hodinách.

Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za zájem. Upřímně si myslím, že fokusovaná RV může být pro Vás velice přínosná. Výsledky s ní jsou velice dobré. Případnou nevhodností by byl jen fakt, že byste věděla o probíhající/léčené rakovině.
Fokusovaná RV je akustická vlna s vysokou energií. Podrobný popis toho, co dokáže léčit či jak působí na organismus je na našem webu. Její efektivita není vůbec srovnatelná s léčbou pomocí magnetoterapie, laseru či ultrazvuku.
Na našem pracovišti kombinujeme fokusovanou rázovou vlnou (soustředěný paprsek v hloubce tkáně) vždy s radiální (její paprsek se rozbíhá do hloubky a do šíře). Poté je vždy ještě aplikován tzv. V-Actor, což je vibrační koncovka, která ovlivňuje napětí svalů (aplikujeme na šíji, biceps, deltový sval... všude kde fyzioterapeut najde funkční změny) a na konec je rameno ještě "zatejpované".
Před touto terapií samozřejmě provedeme vyšetření spolu s konzultací, co je dobré ještě dělat tak, aby byl efekt rázové vlny podpořený.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.