Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Opakované zranění stehenního svalu

Otázka

Dobrý den,

minulý měsíc mě při fotbale ve sprintu píchlo v zadním stehenním svalu na levé noze. Nedalo se pokračovat. Píchnutí se ozývalo při většině typů pohybů. Doktor mi po prozkoumání řekl, že se jedná o nějakou trhlinku/prasklinku ve svalu. Doporučil mi klid 2-3 týdny. Vše jsem splnil a vrátil se v pořádku do tréninku. Včera se situace opakovala. Ve 100% sprintu se píchnutí ozvalo znova, tentokrát ale na pravé noze. Sval vypadá normálně, ale píchá mě v něm (když jdu třeba do schodů ). Je mi 19 let a před každou sportovní aktivitou se pečlivě zahřívám a protahuji. Se svaly jsem problémy nikdy neměl. Asi není normální, aby se mi stalo během jednoho měsíce to samé na obou nohách. Poradíte mi prosím, co s tím ? V čem by mohl být problém ? Prevenci do budoucna ?

Moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

Váš problém je s největší pravděpodobností v "přetrénování" svalů. Mezi tréninky nestačí sval regenerovat, zvýšená hladina kyseliny mléčné narušuje svalová vlákna, která postupem času (trénikového programu) nevydrží zátěž a prasknou. Vzhledem k tomu, že jste velice sportovně aktivní, dopouručuji Vám na zhojení ruptury svalu terapii rázovou vlnou, se kterou máme velice dobré výsledky.

Rozhodně Vám doporučuji mezi tréninky (v rámci současné terapie i prevence) léčbu pomocí přístrojové lymfodrenáže. Díky lymfodrenáži dochází k rychlejšímu metabolismu buněk, odplavení kyseliny mléčné a dalších katabolitů z mezibuněčného prostoru a zároveň dojde ke zvýšení regenerace měkkých tkání (včetně vazů, šlach, kloubních pouzder) po fyzické zátěži.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.