Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Bolesti v obou zápěstí

Otázka

Dobrý den,

bolesti v obou zápěstí přišly někdy kolem vánočních svátků, resp. poprvé jsem si je uvědomila, když jsem z trouby jednou rukou vyndala plech. Málem jsem ho upustila, v ruce jsem ho neudržela. V obou rukách zápěstí pro bolest neohnu úplně dolů a jakákoli námaha (např. posunutí těžšího předmětu po ploše) mi způsobuje bolest. Příčinu přisuzuji k jedné cvičené poloze při józe, kdy se dlaně ohýbají hřbetem ruky o podložku a protahují se. Jinak žádný úraz v poslední době nebyl. Problematické začíná být i sbírání např. kmínu z podlahy. Mohl by mi někdo poradit, zda je nutná návštěva lékaře?

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, 

také určitě doporučuji návštěvu odborníka (ortoped, rehabilitační lékař, fyzioterapeut). Bez odborného vyšetření je velmi těžké určovat příčinu problémů.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.