Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Otok po operaci Achillovy šlachy

Otázka

Dobrý den,

jsem po operaci Achillovy šlachy (peritenonectomia, exstirpace bursy, exstirpace kalcifikací, ablace zadní hrany patní kosti). Za týden mi byly stehy vyjmuty. Stále mám nohu oteklou, zatvrdlou, na omak citlivou a tak mě v ní divně brní a píchá. Nohu leduji, ale otok neustupuje. Chtěla bych vědět jak dál postupovat a jak dlouho bude noha oteklá a kdy začít s rehabilitací?

Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

doporučuji Vám zajít co nejdříve na lymfodrenáže (opadne rychleji otok, šlacha se bude rychleji hojit a lymfatické cévy při včasné terapii prorůstají i skrz jizvu, která je pak i více pohyblivá, nelepí se ke spodním vrstvám...).

Protahování, posilování ... cvičení, zátěž na nohu při chůzi nechte až začne opadat otok. Lépe se rozhýbe (zvýšíte pravděpodobnost, že noha nezatuhne a bude pohyblivější).

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.