Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Skolióza páteře a těhotenství

Otázka

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli můžu normálně otěhotnět, když jsem po operaci páteře tři a půl roku a jsem zdravotně v pořádku. Mám operovanou jen hrudní část, kde mám dvě titanové tyče, ale stále mám, i když teď už slabou, křivku v bederní části páteře. Nebudu mít potom nějaké problémy během těhotenství?

Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, 

otěhotnět samozřejmě můžete. Snažte se udržet svalový korzet co možná v nejlepší kondici, předejdete tím zborcení páteře nebo i jen bolestem zad apod. V době těhotenství cvičte hodně rehabilitační cviky, před těhotenstvím můžete relativně co chcete (lezení po stěně, plávání, nordic walking....)

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.