Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Úraz kotníku

Otázka

Dobrý den,

v práci jsem špatně upadl na kotník - bolestivě. Rentgen byl bez zlomeniny, nedostal jsem žádnou fixaci, nyní po 3 týdnech pociťuji při chůzi tahavou bolest. Lékařka mě uschopnila, ale s nohou spokojený nejsem. Může se jednat o něco přetrženého? Děkuji. PS: jednalo se o pracovní úraz, nyni jsem uschopněn, můžete mi poradit, jak postupovat dál? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

narušení měkkých tkání v kotníku dobře odhalí ultrazvukové vyšetření. Nyní doporučuji zahájit fyzioterapii, která povede k uvolnění přetížených a zkrácených měkkých tkání a bude pracovat na obnově funkce Vašeho kotníku - cvičení na labilních plošinách, posílení svalstva nohy a lýtka atd. Na úponové a vazivové bolesti také velmi dobře pomáhá Fokusovaná rázová vlna, která Vás rychle zbaví obtíží a podpoří hojení měkkých tkání. Více se o rázové vlně dočtete na našich webových stránkách: Služba Fokusovaná rázová vlna.  Dobré je také proložit fyzioterapii například vodoléčbou, která vede k uvolnění bolestivých měkkých tkání.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.