Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Fraktura hlezenního kloubu

Otázka

Dobrý den,

zlomila jsem si hlezenní kloub. Jedná se vlastně o vícefragmentovou frakturu. Provedli mi v celkové anestezii Os talu a dali mi tam dva šrouby. Po tří měsíčním nedošlapu jsem pak začala cvičit pomocí rehabilitace, ale kámen úrazu je, že problémy s chůzí mám neustále. Chybí mi pořád 10 procent ohybu (DF: 5, PF: 60). Šrouby mi nevadí, takže mi tam zůstanou.
Na kontole mi bylo navrhnuto ASK hlezenního kloubu. Prosím, chci se zeptat, zda když to oddálím, bude se to zhoršovat nebo to rozchodím? Pracuji už měsíc při dost těžkých podmínkách jako dojička a ošetřovatelka dobytka, takže nelehká práce, ale zaměstnání změnit nemůžu. Bolesti mám prořád, chůze vázne a musím stále chodit, jinak mi tuhne noha. Je mi 34 let, takže bych chtěla znovu naplno chodit.

Moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

jednoznačně doporučuji pravidelné lymfodrenáže. S těmi je vhodné začít již několik dní po operaci, bohužel pacienti nejsou dostatečně instruováni. V průběhu lyfmodrenáží rychleji dochází k regeneraci měkkých tkání, lymfa v prostorách kloubu a okolí nezůstává a nemá tedy možnost fibrotizovat. Vámi popisovaný problém je jasně poruchou lymfatického systému. Doporučuji lymfodrenáž 2x-3x v týdnu po dobu cca 3 týdnů a následně 1x v týdnu. Hybnost kotníku by se měla upravit do normálu (pokud nebude fyzicky vadit osteosyntéza "šrouby")

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.