Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Léčba tenisového loktu po prodělané rakovině prsu

Otázka

Dobrý den,

mám tenisový loket, bohužel na ruce, na které mám odstraněné podpažní uzliny kvůli rakovině prsu. Je nějaká schůdná terapie i pro mne, teda taková, která by nezpůsobila lymfatický otok?

Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

nepíšete, jak je to dlouho od doby, kdy jste prodělala rakovinu prsu (spíše mne zajímá, zda jsou markry v krvi ještě pozitivní či nikoli a jste již jen v dlouhodobém sledování). Pokud jste ještě v léčení, bolesti lokte můžete řešit zatím pouze terapií typu uvolňování svalového napětí, protahováním apod.

Pokud jste již jen ve sledování, pak můžete jít na Fokusovanou rázovou vlnu + můžete podstupovat manuální lymfodrenáž horních končetin a hrudníku proti otoku.

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.