Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Problémy s palcem u nohy

Otázka

Dobrý den,

mám problémy s palcem u pravé nohy, bolí mě při chůzi ze schodů a při zatížení. Dále mě bolí noha až do kyčle a zad. Chtěla bych se proto zeptat, co by pro mě obnášela operace palce - délka neschopnosti a další začlenění do práce. Do práce stále chodím.

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

noha až do kyčle Vás bolí nejspíš od toho, že palci odlehčujete, tudíž ji nezatěžujete rovnoměrně. Nedokáži Vám odpovědět, zda by byla operace vůbec nutná, protože k tomu bych potřebovala palec vidět, případně vidět RTG snímek. Předcházel bolesti nějaký úraz? Může se také jednat o počínající hallux valgus... Každopádně si myslím, že nejprve je na místě odhalit příčinu Vašich obtíží a až poté problém řešit operativně. 

Pokud byste měla zájem o vyšetření a terapii u nás, určitě nás kontaktujte telefonicky či emailem. 

S přáním pěkného dne
Iva Bílková - FYZIOklinika

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.